Wybór perfum na sezon jesień 2020

flakony-perfum

Zmieniające się pory roku również wymagają od nas zmian – z szafy wyciągamy inne ubrania, inaczej podchodzimy do doboru dodatków i zmieniamy nieco swój wizerunek – to wszystko w pewien sposób wpływa na stylizację. Przygotowując się na nadejście jesieni, musimy zadbać nie tylko o odpowiednią garderobę, ale także dobrać na ten czas nowe zapachy i perfumy. Jakie perfumy wybrać na jesień 2020?

Jakie perfumy wybrać na jesień 2020?

Perfumy jesienne wyraźnie różnią się od letnich – jeśli w gorącym sezonie wybieramy zazwyczaj zapachy świeże i lekkie, to na chłodną pogodę bardziej odpowiednie są nieco bardziej stonowane kompozycje. Należy również pamiętać, że wraz z nadejściem chłodów zmysł węchu staje się mniej wyostrzony, dlatego można śmielej używać nasyconych perfum – aromaty perfum na jesień powinny być bardziej wyraziste. Wraz z nadejściem września na pierwszy rzut oka nic się nie zmienia w porównaniu z latem – dni pozostają dość ciepłe, więc jesienne aromaty w tym okresie niewiele różnią się od letnich. Emocjonalnie wciąż znajdujemy się w okresie letnim, więc chcemy tych samych jasnych pastelowych zapachów i świeżości – na wrzesień dobrze sprawdzą się perfumy z nutami owoców tropikalnych, kokosów i cytrusów. Jesienne aromaty na wrzesień mogą zawierać nuty owoców, które dojrzewają w konkretnym czasie – śliwki, gruszki, jeżyny itp. Jako przykład możemy wziąć pod uwagę perfumy damskie Yves Saint Laurent „Mon Paris”. W perfumach nutę gruszki, ozdobioną akcentami cytrusowymi i jagodowymi, korzystnie podkreśla linia mchu, białego cedru i wanilii. Zapach jest dość delikatny, więc jest odpowiedni dla osób, które szukają dyskretnych perfum.

Wybór perfum na jesień

Październik to czas, kiedy ogrody i lasy są pełne złocistych liści, dlatego perfumy na ten okres powinny podkreślać prawdziwą jesienną aurę. Jednymi z najlepszych perfum dla kobiet na jesień są Wild Essence marki Halle Berry. Zapach tych perfum wyróżnia się oryginalnością. Składa się z zapachu czarnej porzeczki, mandarynki, bergamotki, kwiatów lipy, frezji, bawełny, białej róży. Nutę głowy uzupełniają aromatyczne akcenty piżma, bursztynu i drzewa sandałowego. Wszystkie te składniki razem tworzą coś niepowtarzalnego. Inną ciekawą propozycją jest głęboki i bogaty jesienny zapach Idole od Giorgio Armaniego, który zaskakuje iście arystokratyczną kompozycją. Perfumy kwiatowo-miodowe o przyjemnej lekkiej goryczce ocieplą słodkim aromatem w chłodne dni.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *