Jakie jest zastosowanie separatorów u25c

Separator drogowy U-25c dawniej nazywany barierą u-14e to produkt o szerokim zastosowaniu. Niezawodnie sprawdza się on podczas wyłączeń dróg z czasowej lub stałej organizacji ruchu. Służy on do tymczasowego wyznaczania oraz ograniczania drogi ruchu pojazdów. Gdzie można najczęściej spotkać takie bariery?

Z czego wykonany jest separator u25c

Barierki drogowe U-25c są wykonane z polietylenu – wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu są one bardzo wytrzymałe i potrafią służyć niezawodnie przez bardzo długi czas.

Posiadają one specjalne otwory, które to umożliwiają dociążenie ich wodą czy też piaskiem. Dzięki temu są bardzo stabilne oraz odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne np. w postaci porywistego wiatru.

Każdy separator drogowy u-25c posiada z jednej strony gniazdo, a z drugiej specjalny bolec, który pozwala na sprawne łączenie tych elementów w szereg. W zależności od potrzeb można je formować w różnorodne kształty. Ponadto są one wyposażone w profilowane uchwyty, które ułatwiają ich przenoszenie oraz ustawianie w innym miejscu.

Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru separator u 25c w kolorze białym oraz czerwonym. Jeśli są ustawione na drodze wyłączonej z ruchu naprzemiennie, to wówczas są z daleka widoczne dla wszystkich uczestników ruchu, niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Separatory posiadają wypukły kształt, dzięki czemu są bardzo bezpieczne dla użytkowników ruchu drogowego.

Separator u25c – szerokie zastosowanie

Te niezawodne barierki są powszechnie stosowane podczas czasowego lub stałego ograniczania ruchu. Ich zadaniem jest wyznaczanie drogi ruchu pojazdów samochodowych. Są one stosowane wszędzie tam, gdzie oznaczanie pasów ruchu przy pomocy znaków poziomych jest niewystarczające dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz płynności ruchu. Z ich zadaniem jest:

  • rozdzielenie pasów o przeciwnych kierunkach ruchu
  • wyznaczenie torów jazdy pojazdów samochodowych
  • oddzielenie pasów ruchu dla pojazdów komunikacji zbiorowej
  • wyznaczenie zawężonych pasów ruchu
  • wyznaczanie krawędzi jezdni
  • przeciwdziałanie niekontrolowanemu przejeżdżaniu na wyłączone z ruchu ciągi piesze oraz rowerowe

Użycie separatorów u25c jest zasadne nie tylko podczas wykonywania robót drogowych, lecz także podczas organizacji wyścigów samochodowych oraz rowerowych. Doskonale sprawdzają się także jako przegrody na parkingach oraz na lotniskach.

Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru separatory o wysokości 80 oraz 50 centymetrów, zatem może wybrać takie, które będą najbardziej odpowiednie.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *