Właściwości medycznej marihuany

Właściwości medycznej marihuany1

Konopie mają tysiące właściwości. Stosuje się ją do produkcji kosmetyków, maści i leków ze względu na jej bakteriobójcze i łagodzące właściwości, używana jest także w żywności. Ze względu na swoją wyjątkową trwałość i wytrzymałość, konopie znajdują zastosowanie w budownictwie i przemyśle papierniczym. Konopie, szczególnie herbata konopna i oleje konopne, są w medycynie naturalnej od wieków, stosowane były w Chinach i Indiach dla uśmierzenia bólów menstruacyjnych, kolkowych, stosowano ją przy bezsenności i migrenach.

W dzisiejszych czasach medyczna marihuana stosowana jest również w ziołolecznictwie, używana głównie do zwalczania bólu, stanów zapalnych. Dodatkowo pomaga w leczeniu chorób autoimmunologicznych, pobudza apetyt, wspomaga leczenie chorób przewodu pokarmowego i w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Medyczna marihuana jest stosowana w medycynie zachodniej. Trwają badania nad pozytywnym działaniem medycznej marihuany w przypadku chorób onkologicznych, stwardnienia rozsianego, epilepsji, a także w profilaktyce miażdżycy i cukrzycy. Medyczna marihuana dostępna jest w formie tabletek, kropli lub w postaci suszu, w ilości kontrolowanej przez lekarza prowadzącego.

Z leczniczych właściwości konopi czerpać można rónież z herbaty. I tak, herbata konopna jest nowością na polskim rynku, ma działanie uspokajające, lekko nasenne, zapobiega skokom cukru we krwi, działa odprężająco, jest dostępna w mieszankach z innymi ziołami lub owocami. Kosmetyki, oleje i produkty spożywcze w Polsce są wolne od THC, całkowicie legalne i nieszkodliwe dla zdrowia. Herbata konopna ma ciekawy smak, jest lubiana, ma niską cenę.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *