Poznaj język niemiecki i ruszaj w podróż

timetable-2467247_1280

W XXI wieku ludzie mogą podróżować do najodleglejszych rejonów świata, odwiedzać nowe miejsca i poznawać obce kultury. Olbrzymia ilość serwisów turystycznych, wyszukiwarek noclegów i transportu sprzyja podróżom i odkrywaniu zagranicy. Warto zadbać o przynajmniej podstawową znajomość języków obcych, aby łatwo się komunikować i przemieszczać po obcych krajach. Najczęściej używane języki to oczywiście angielski, francuski oraz niemiecki, które znane są niemalże na całym świecie. Język niemiecki to trzeci najczęściej nauczany język obcy na świecie i drugi najpowszechniej znany język w Unii Europejskiej. Jest podstawowym językiem w Niemczech, Austrii, Liechtensteinie oraz Szwajcarii.

Nauka języka nie musi być trudna

Nauka języka obcego wcale nie musi być trudna i męcząca. Na pewno wiele osób na słowo „język obcy” przywołuje we wspomnieniach szkolne lekcje, na których z różną efektywnością uczyło się mówić po niemiecku czy angielsku. Badania jednak pokazują, że najlepszą skuteczność ma systematyczna nauka i samozaparcie w poznawaniu nowego języka. Nic tak nie motywuje do odkrywania języka obcego jak chęć podróżowania, poznawania i doświadczania czegoś nowego oraz zawierania zagranicznych znajomości. Nauka niemieckiego może być przyjemna dzięki takim portalom jak np. podstawyniemieckiego.pl, gdzie poznać można wszystko to co z pewnością przyda się już na samym starcie zagranicą. 

Co można znaleźć na podstawyniemieckiego.pl?

Strona ta może być skuteczną pomocą dla wszystkich pragnących podszkolić swoją wiedzę i umiejętności władania językiem niemieckim. Znajdziemy tu m.in. intuicyjny słownik polsko-niemiecki, podstawy gramatyki niemieckiej oraz przydatne informacje o odmianie czasowników jak i lekcje takie jak https://podstawyniemieckiego.pl/przypadki-niemieckie/. Kurs jest całkowicie darmowy i gromadzi w sobie skondensowaną wiedzę podzieloną na wygodne bloki tematyczne od zupełnych podstaw-po swobodne pierwsze zdania. Dlaczego warto odwiedzić ten portal i spróbować swoich sił w języku niemieckim?

  • masz dostęp do portalu w każdej chwili ze swojego laptopa czy telefonu z internetem – jego prosta, wygodna forma doskonale nada się w każdej chwili (przerwa na lunch, dojazd autobusem do szkoły czy pracy)
  • podział kursu na przystępne bloki tematyczne 
  • kurs jest całkowicie darmowy
  • ponad 300 różnych pomocy naukowych, komentarzy, przykładów, nagrań, filmów oraz ćwiczeń
0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *