Negatywne opinie o MLM – ciemna strona biznesu sieciowego

the word network on a white and black circle and its icon

Z kilku powodów biznes MLM jest dość negatywnie postrzegany. Wynika to przede wszystkim z tego, że sprzedawcy, którzy są niejako wizytówką marki, dopuszczają się czasem niezbyt skutecznych praktyk. Mowa tutaj np. o byciu nachalnym, takie działanie potrafi zniechęcić klienta do zakupu oraz zmienić jego zdanie o firmie reprezentowanej przez pracownika.

Negatywne opinie o MLM są powielane również przez osoby, które same pracowały w tym modelu, jednak z jakiegoś powodu nie odniosły oczekiwanego sukcesu. Związane to jest z dość powszechnym zjawiskiem, które możemy zaobserwować. Wielu liderów przedstawia wyidealizowane życie. Chwalą się oni pieniędzmi oraz samochodami. Chcą w ten sposób przyciągnąć nowe osoby do swojej struktury.

Osoby, które wchodzą w ten z przekonaniem, że są to łatwe pieniądze, dość szybko poczują się oszukane. Marketing sieciowy wymaga sporego nakładu pracy, dokładnie tak samo, jak każdy inny model biznesu. Nie każdy jest w stanie zaangażować się na takim poziomie. W wyniku tego wiele osób nie zarobiło nic, a wyłącznie straciły np. na pakiet startowy. Następstwem tego typu zjawisk jest rozpowszechnianie negatywnych opinii o branży MLM.

Druga strona medalu tez istnieje

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że rzeczywiście jest sporo osób, którym udało się oprzeć swoje życie zawodowe o MLM. Zbudowały one prężne struktury, które generują obroty rzędu milionów złotych. Jest to jednak mniejszość. Są to osoby, które włożyły masę pracy, ale również miały na tyle dużo szczęścia, że zaangażowały się we wcześniej fazie rozwoju firmy.

Pracując jako konsultant, musisz nauczyć się wielu rzeczy. Przede wszystkim konieczne jest dokładne poznanie produktów, które oferuje Twoja firma. Klienci będą zadawać Ci wiele pytań na ten temat. Po drugie konieczne są umiejętności sprzedaży, nauczysz się wielu technik oraz sposobów wywierania wpływu. Równie istotne są umiejętności zarządzania grupą, ponieważ liderzy są jak sama nazwa wskazuje, odpowiedzialni za swoją strukturę.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *