Nauka programowania w C++ dla dzieci

Nauka programowania już dawno przestała być domeną wyłącznie studentów i dorosłych. Rośnie popularność kursów dla najmłodszych. Chcesz, by Twoje dziecko programowało w języku C++? Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ten popularny język programowania oraz kiedy i gdzie dziecko może rozpocząć naukę.

Język programowania C++. Dlaczego warto

Język C++ należy do najpopularniejszych języków programowania o ogólnym zastosowaniu. Powstał na bazie języka C i umożliwia pisanie programów dla różnych środowisk systemowych. Wspierany przez programistów na całym świecie i jeden z najbardziej pożądanych na rynku pracy. Wykorzystują go światowi giganci korporacyjni tacy jak Microsoft czy Facebook oraz twórcy gier komputerowych. Z jego pomocą od wielu lat powstają kolejne aplikacje, gry i programy.

Czy kilkulatek da radę? Kurs programowania w C++ dla dzieci

C++ nie należy do najłatwiejszych języków i warto posłać na niego starsze dzieci lub takie, które mają już pewną, usystematyzowaną wiedzę w innym środowisku, takim jak np. Python. Język C++ stanowi swoistą kontynuację i wstęp do infrastruktury systemów. Uczniowie klas 6-8 i starsi mogą śmiało rozpocząć kurs, by wkrótce cieszyć się nowymi praktycznymi umiejętnościami.

Kurs C++ dla dzieci w wersji online. Nauka w domowym zaciszu

Kursy programowania przez internet są obecnie równie wartościowe, co te prowadzone stacjonarnie. Nauka stacjonarna w ostatnich latach stała się obecna w życiu naszych pociech i nie jest dłużej czymś gorszym i obcym. Do niewątpliwych zalet zajęć online należy ich szeroka dostępność. Dziecko może brać udział w zajęciach, w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, gdzie mieszka. Istotna jest również oszczędność czasu – znika konieczność dojazdu na miejsce odbywania się kursu. Dziecko pracuje na własnym komputerze, w miejscu, gdzie czuje się bezpiecznie i może skupić się w całości na przekazywanych treściach.

Jaki kurs wybrać? C++ z InstaKółko

InstaKółko to zespół zaangażowanych nauczycieli, którzy prowadzą kursy z pasją i skutecznie uczą programowania, uwzględniając indywidualne potrzeby podopiecznych. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupkach dobranych pod kątem zaawansowania oraz tempa pracy uczestników. Realizowane zajęcia C++ dla dzieci online, mają na celu wprowadzenie i praktyczne wykorzystanie nowej technologii dla uczniów, którzy ukończyli ofertę Python lub Python z elementami Assembly. Maksymalne wykorzystanie potencjału młodych adeptów programowania oraz poszerzanie świadomości programistycznej z wykorzystaniem najnowszych technologii to cel, który przyświeca każdym zajęciom. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia platformy internetowej instakolko.pl w celu zapoznania się z ofertą organizowanych kursów oraz do dokonywania zapisów.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *