Leasing samochodu dla firmy

Większość działalności wymaga częstego poruszania się po mieście lub poza nie. Dla niektórych firm to wręcz konieczność, jak w przypadku mobilnego fryzjera, kosmetyczki, dostawcy posiłków, czy paczek. Samochód jest też potrzebny firmom remontowo-budowlanym, by przewieźć potrzebne narzędzia, a niektóre usługi wymagają dojazdu do klienta na spotkanie. Zakładając własną firmę, trzeba zatem wziąć pod uwagę, czy da się przekształcić prywatne auto w służbowe, co może okazać się dość kłopotliwe, jeśli korzysta z niego ktoś inny z rodziny. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie leasingu, by zapewnić swojej firmie możliwość przemieszczania się w dowolne miejsce w służbowych celach.

Co to jest leasing i dla kogo jest przeznaczony

Leasing przeznaczony jest nie tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ale również dla osób prywatnych. Jednak bardzo często to właśnie przedsiębiorcy korzystają z tej opcji, gdyż mogą odliczyć raty leasingowe do kosztów prowadzenia firmy, a także rozłożyć spłaty podatku VAT na elastyczne raty. Po zakończeniu umowy, przedsiębiorca może wykupić auto lub odnowić umowę na nowy samochód. Wszystkie operacje finansowe mogą być prowadzone wygodnie z firmowego konta. Aby wybrać to, które będzie najkorzystniejsze dla firmy, można porównać oferty banków w Internecie poprzez konto firmowe ranking. Aby wziąć auto w leasing, należy zdecydować się na jego rodzaj oraz wybrać auto. Do podpisania umowy będą potrzebne:

  • NIP
  • REGON
  • KRS lub EDG
  • Wniosek leasingowy
  • Dwa dokumenty tożsamości reprezentanta firmy

Po podpisaniu umowy, w zależności od firmy należy zapłacić tzw. opłatę wstępną w granicach 20-30%, ale dostępne są również oferty, które takiej opłaty nie pobierają. Firma leasingowa zajmuje się rejestracją, a także ubezpieczeniem samochodu.

Warunki otrzymania auta w leasing

Aby móc skorzystać z umowy leasingowej, wystarczy mieć zarejestrowaną działalność minimum przez 3 miesiące. Istotna jest również historia płatnicza, znacznie gorzej jest uzyskać bowiem leasing w przypadku posiadania wpisu do BIK. Niezbędna będzie również odpowiednia zdolność kredytowa.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *