Kalkulator frankowicza – jak sprawdzić, które rozwiązanie będzie korzystne

Posiadacze kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich zastanawiają się, w jaki sposób poprawić swoją sytuację, związaną ze zmianami kursu tej właśnie waluty. Banki proponują ugody, istnieje możliwość unieważnienia umowy na drodze sądowej, ale tak naprawdę nie wiadomo, które rozwiązanie wydaje się być bardziej korzystne. W związku z tym skorzystanie z kalkulatora, który nieco rozjaśni wątpliwości wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

Co to jest kalkulator frankowicza i czego można się dowiedzieć

Zanim posiadacz kredytu frankowego podpisze ugodę z bankiem, dzięki kalkulatorowi ma szansę oszacować, jakie będą skutki finansowe tego kroku. Ugoda to tak naprawdę przekształcenie jednego kredytu w drugi, dlatego warto wcześniej spróbować dowiedzieć się, czy jest to opłacalne. Taki kalkulator przede wszystkim:

  • Szacuje skutki ugody w pełnym okresie
  • Uwzględnia ryzyko wzrostu stóp procentowych
  • Jest łatwy w obsłudze
  • Podpowie parametry ugody w oparciu o algorytm, jeśli klient ich nie pamięta

Warto wiedzieć, że korzystanie z kalkulatora nie jest obarczone ryzykiem przekazywania danych osobowych. Mimo że wyniki są przybliżone, to jednak dają jasność sytuacji, w jakiej znajduje się frankowicz.

W jaki sposób skorzystać z kalkulatora

Decydując się wykorzystać takie narzędzie jak kalkulator kredyt we frankach, można dowiedzieć się, czy ugoda z bankiem jest korzystna, jak unieważnić umowę kredytową lub przewalutować kredyt frankowy na złotówkowy. Wystarczy podać nazwę banku, w którym został on zaciągnięty, informację, w którym roku i miesiącu został zawarty, na jaką kwotę i w jakiej walucie oraz datę całkowitej spłaty i marżę. Warto jednak pamiętać, że podejmując ostateczną decyzję najlepiej skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie. 

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *