Jakich pozwoleń potrzebujesz do postawienia hali namiotowej

Hale namiotowe cieszą się coraz większym powodzeniem, zarówno pośród firm zajmujących się produkcją czy magazynowaniem towarów, jak i pośród organizatorów różnych wydarzeń i eventów. Doskonale sprawdzają się na imprezy na świeżym powietrzu typu koncerty i wystawy oraz jako obiekty w których prowadzona jest różna, stała działalność. Hale takie można zainstalować tymczasowo lub na stałe. Czy jednak potrzeba pozwolenia na ich postawienie?

Jakich pozwoleń potrzebujesz na postawienie hali namiotowej tymczasowej?

Jeżeli chcesz postawić halę namiotową i będziesz ją użytkować nie dłużnej niż 120 dni, to w takim przypadku nie musisz ubiegać się o pozwolenie na budowę. Powinieneś jednak ten fakt zgłosić odpowiedniemu organowi administracyjnemu. W mniejszym mieście jest to Starostwo Powiatowe, zaś w dużym Urząd Miasta i jego Wydział Architektury i Budownictwa. Należy o tym powiadomić odpowiednie organa przed rozpoczęciem prac i określić kiedy rozpoczniesz budowę hali, jaki zakres prac wykonasz i kiedy obiekt zostanie zdemontowany. Ponadto do zgłoszenia o instalacji hali musisz dołączyć oświadczenie, że posiadasz prawo do działki na cele budowlane. Możesz także przestawić rysunki obiektu, lecz nie jest to obowiązkowe.

Jakich pozwoleń potrzebujesz na postawienie hali namiotowej stałej?

Hala namiotowa jako obiekt stały to bardzo dobre rozwiązanie dla firm przemysłowych i produkcyjnych. Jeżeli myślisz o postawieniu hali namiotowej na stałe to musisz się liczyć z koniecznością uzyskania pozwolenia na budowę. Trzeba także przygotować projekt budowy hali, plan zagospodarowania przestrzennego oraz pozwolenie na użytkowanie obiektu. Dokumenty wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę musisz dostarczyć do stosownego urzędu w swoim mieście. Czas oczekiwania na decyzję trwa od 30-90 dni. Jeżeli decyzja jest pozytywna to powinna się uprawomocnić w ciągu 14 dni. Po tym czasie, zazwyczaj jest to 7 dni, należy rozpocząć montowanie hali. Prace budowlane musi nadzorować kierownik budowy i inspektor nadzoru.

Wynajem hali namiotowej lub jej kupno wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego najlepiej wybrać rzetelnego i sprawdzonego producenta hal namiotowych Neodynamik, który sporządzi dokładny kosztorys oraz fachowo doradzi.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *