Dobre krople do oczu

Do częstych obaw osób, które chcą rozpocząć używanie soczewek kontaktowych do korygowania wad wzroku, jest dyskomfort powodowany przez obce ciało w oku. Współczesne soczewki wykonywane są jednak z tak delikatnych materiałów, że są niewyczuwalne po prawidłowym ich założeniu. Warto jednak pamiętać o prawidłowej higienie zakładania, zdejmowania i przechowywania soczewek w przypadku używania ich przez dłużej niż jeden dzień, a także zadbać o nawilżenie oczu.

Higiena używania soczewek kontaktowych

Najbardziej higienicznymi modelami soczewek kontaktowych Acuvue są jednodniowe, które po prostu po użyciu wyrzucamy do kosza. Jeśli jednak zdecydujemy się na soczewki 2-tygodniowe lub miesięczne, musimy pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności przy ich zakładaniu, zdejmowaniu i przechowywaniu. Soczewki należy zawsze zakładać i zdejmować czystymi, właśnie umytymi rękami, a następnie delikatnie oczyścić i przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych pojemniczkach. Dezynfekujący płyn do soczewek, którym możemy zarówno je oczyścić, jak i użyć do zanurzenia na noc, w pełni oczyszcza je z ewentualnych zabrudzeń nagromadzonych w ciągu dnia i pozwala bez obaw użyć ich po obudzeniu.

Odpowiednie nawilżanie oczu

Jednym z problemów, z jakim mogą zmagać się osoby noszące soczewki kontaktowe, jest suchość i podrażnienie oczu powodujące obniżenie komfortu ich noszenia. Spowodowane jest to współczesnym trybem życia, w którym coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami laptopów lub telefonów komórkowych, czy to w pracy czy prywatnie, a także przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. W efekcie oczy mogą stać się podrażnione i zaczerwienione, a soczewki kontaktowe mogą być faktycznie wtedy wyczuwalne. Aby zapobiec tego typu problemom, należy stosować odpowiednie krople do oczu, stworzone z myślą o użytkownikach soczewek kontaktowych. Krople blink contacts (https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu) skutecznie zapobiegają uczuciu suchości i zmęczenia oczu, które może prowadzić do chęci szybszego zdjęcia soczewek. Można je aplikować do oczu bez konieczności zdejmowania soczewek i zostały stworzone specjalnie dla wszystkich ich rodzajów. Osoby odczuwające nieco większy dyskomfort widzenia, spowodowany np. wiekiem lub koniecznością przyjmowania leków, mogą również wypróbować kropli blink intensive z hialuronianem sodu, który intensywnie nawilża i przywraca stabilność filmu łzowego. Chronią one powierzchnię oka i utrzymują jego odpowiednie nawilżenie przez nawet ponad godzinę i zapobiegają uczuciu suchości, podrażnienia i zmęczenia oczu.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *