Ciekawy cel wakacyjnych podróży - Ukraina

widoki lwow

Ukraina to kraj, który wciąż jest nie do końca odkryty przez miłośników turystyki. A przecież jest to wielki kraj, który ma mnóstwo ciekawych ofert dla turystyki zarówno zwykłej, jak i kwalifikowanej. Część turystów zniechęca do wyjazdu wojna na wschodzie kraju, jednak większość terytorium jest spokojna i bezpieczna. Dlatego warto się zastanowić, czy na wakacyjną wędrówkę nie warto wybrać się właśnie na Ukrainę.

Dla Polaków wyprawa na Ukrainę ma też często wymiar sentymentalny. Przed II wojną światową zachodnia część Ukrainy należała do Polski. Do dziś można spotkać tam licznych Polaków, którzy zdecydowali się pozostać w rodzinnych stronach. To właśnie na Ukrainie ma miejsce wiele wydarzeń opisanych w ukochanej przez Polaków sienkiewiczowskiej Trylogii. Warto się więc wybrać na Ukrainę i bliżej poznać ten sąsiadujący z Polską kraj.

Co warto zobaczyć na Ukrainie?

Ukraina ma turyście do zaoferowania nie tylko ciekawe zabytki. To także wspaniałe krajobrazy oraz nietknięte przez człowieka góry i lasy. Do tego dochodzi pyszna kuchnia i mili ludzie. Coraz więcej firm turystycznych oferuje więc wycieczki na Ukrainę. Warto skorzystać z takiej propozycji. Zwykle kto raz odwiedził ten kraj, chce ponownie tam powrócić i zobaczyć więcej.

Dla Polaków szczególnie interesująca jest zachodnia część Ukrainy z Lwowem na czele. Jeśli ktoś wybiera się po raz pierwszy do tego kraju, to warto zacząć właśnie od Lwowa. Tu wyraźnie widać liczne ślady polskości. Bez problemu można się tu też porozumieć w języku polskim. Co warto zobaczyć w tym pięknym, starym mieście? Wycieczkę można rozpocząć od Kopca Unii Lubelskiej, skąd rozciąga się przepiękny widok na całe miasto i okolice. Tam też znajdują się ruiny zamku, zbudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego. Rynek i okolice to już czasy późniejsze. Sporo tu budynków pochodzących z czasów Austrowęgier. Warto wstąpić do jednej z licznych kawiarni (niektóre mają bardzo długą tradycję) na wspaniałą lwowską kawę i tradycyjne ciasta. Obowiązkowa jest wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim oraz Cmentarzu Orląt Lwowskich.

http://www.kresy.com/ to biuro podróży organizujące wycieczki do Lwowa na Ukrainę z wielu Polskich miast.

Miłośnicy zamków na Ukrainie

Miłośnicy zamków na Ukrainie będą mieli prawdziwy raj. Zachowało się, choć w różnym stanie, wiele interesujących budowli, które często odgrywaly ważną rolę w historii Polski. Chocim, Kamieniec Podolski, Zbaraż to tylko nieliczne przykłady architektury obronnej.

Fani dzikiej głuszy powinni wybrać się w ukraińskie Karpaty, gdzie można obcować z nietkniętą przez człowieka przyrodą. Równie ciekawe mogą być spływy kajakowe ukraińskimi rzekami.

Jednym słowem warto wybierać się na wycieczki na Ukrainę.

1 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *