Zastosowanie nitów dwuelementowych

Połączenia nitowe to jedna z powszechnie stosowanych metod nierozłącznego łączenia elementów.Jakie zalety ma nitowanie i gdzie można zastosować nity dwuelementowe – jeden z wielu rodzajów nitów dostępnych w norsteel.pl?

Charakterystyka i główne zalety nitowania

Łączenie elementów przy pomocy nitów jest starsze niż spawanie i wciąż w wielu przypadkach stanowi dla niego doskonałą alternatywę. Popularność tej metody spowodowana jest bardzo często potrzebą optymalizacji kosztów. Spawanie jest metodą droższą i trudniejszą, wymaga zarówno kosztownego sprzętu, jak też odpowiednio przeszkolonego operatora do jego obsługi. Nitowanie tymczasem jest tańszą, prostszą i szybszą metodą. Umożliwia łączenie elementów o różnych wymiarach, grubości i wykonanych z różnych materiałów. Jest to możliwe głównie dzięki bardzo szerokiemu asortymentowi nitów o różnej budowie i odmiennych sposobach mocowania.

Nity dwuelementowe – budowa i zastosowanie

Gdy zachodzi potrzeba połączenia powierzchni zbyt cienkich by można je było nagwintować, niezawodne okazują się być nity dwuelementowe, znane również jako nitonakrętki. Te wykonane z nierdzewnych materiałów elementy łączeniowe świetnie sprawdzają się nie tylko przy przemysłowej produkcji różnego typu konstrukcji wymagających łączenia cienkościennych elementów. Znajdują zastosowanie również podczas domowego majsterkowania, w czasie remontu i na budowie. Montowanie elementów za pomocą nitów dwuelementowych przebiega bowiem wyjątkowo szybko. Wadą połączeń wykonywanych przy pomocy nitonakrętek może być przekręcanie się o ślizganie elementu, co można wyeliminować stosując nitonakrętki sześciokatne, lub radełkowane. Połączenia wykonywane są przy pomocy specjalnej zaciskarki. Nity dwuelementowe mogą też być zastosowane jak nity zwykłe, jeśli maja połączyć więcej elementów. Poznaj naszą ofertę na: http://norsteel.pl/kategoria/nasza-oferta/nity/nity-dwuelementowe/

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

Nity dwuelementowe swoją funkcję spełniają najlepiej wtedy, kiedy właściwie dobierzemy zarówno ich rozmiar, jak i oczywiście materiał z jakiego zostały wykonane. Trwałość połączeń przy zastosowaniu nitów dwuelementowych, zależy też oczywiście od ich jakości. Najlepsi producenci, jakich nity prezentuje w swojej ofercie firma Norsteel, przykładają duża wagę do starannego wykonania każdej pojedynczej sztuki – od wyboru materiału, przez proces produkcyjny aż po końcową kontrolę jakości. Warto sięgnąć po najwyższej jakości nierdzewne nity dwuelementowe – gwarantują one wysoką wytrzymałość wykonywanych połączeń – nawet na trudne warunki zewnętrzne.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *