Wykorzystanie implantów zębowych

implant

Każdy z nas jest narażony na utratę zębów. Często jest ona spowodowana zaniedbaniami w higienie jamy ustnej lub unikaniem regularnych wizyt u stomatologa, jednak może spotkać także bardzo zdyscyplinowanych pacjentów. Wystarczy wypadek lub zaawansowana paradontoza, aby w naszym uzębieniu pojawiły się braki.

Istnieją różne metody ich uzupełniania, jednak najbardziej nowoczesną z nich są implanty zębowe. Do ich ogromnych zalet należą są stabilność i duże możliwości zastosowania. Przeciwwskazaniami są chemioterapia i ciężkie choroby psychiczne, poza tym można wszczepiać implanty wszystkim osobom dorosłym. Należy jednak pamiętać, że jest to kilkuetapowe leczenie oraz wymaga uprzedniego zadbania o stan jamy ustnej, czyli wyleczenia próchnicy i chorób przyzębia. Następnie wszczepia się implant, który zastępuje korzeń zęba. Ryzyko jego odrzucenia jest bardzo niewielkie, dlatego nie należy się tego obawiać. W razie wystąpienia takiej sytuacji, wystarczy wymienić implant zębowy na nowy.

Reklama: implanty Kraków – Stomatologia Impla

W okresie gojenia bardzo ważną rolę odgrywa codzienna higiena jamy ustnej. Każdy stan zapalny, pojawiający się podczas łączenia implantu z tkanką kostną, może znacznie zaburzyć proces. Dlatego zalecane jest stosowanie zimnych okładów po zabiegu, unikanie gorących napojów i posiłku oraz palenia tytoniu, stosowanie płukanek zaleconych przez stomatologa i staranne mycie pozostałych zębów. Po wygojeniu tkanki, które trwa zazwyczaj od trzech do sześciu miesięcy, na implancie można zamocować koronę, która służy jako fizjologiczna i estetyczna imitacja zęba.

Stomatologia jest dynamicznie rozwijająca się dziedziną, również w zakresie implantów zębowych. Pozwala to na bardziej trwałe i estetyczne uzupełnianie brakującego uzębienia oraz podnoszenie jakości życia pacjentów.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *