Wszywka alkoholowa, jak wybrać

Jeżeli jesteś osobą uzależnioną od alkoholu, walczysz z nałogiem ale upadasz, warto pomyśleć o wzmocnieniu kuracji leczącej. Oprócz zajęć z psychoterapii warto pomyśleć o wszywce alkoholowej.

Wszywka alkoholowa, jak wybrać i czego się spodziewać

Ceny wszywek alkoholowych w zależności od regionu wahają się od 650- 850 zł. Chociaż sam zabieg trwa niecałe pół godziny, to bardzo ważny jest wywiad i opieka lekarska w późniejszym czasie. W niektórych przypadkach warto pomyśleć również o potrzebie zakupu antybiotyku oraz trzeba liczyć się z faktem zdjęcia szwów. Mała rzecz, ale również związana z zabiegiem. Oczywiście na rynku znajdziemy również zabiegi wszywek alkoholowych wykonywanych z użyciem nici rozpuszczalnych. Warto dokładnie sprawdzić opcje zabiegu, wtedy różnica w cenie, okaże się nie taka niezrozumiała, np. https://www.opole.alkomedica.pl/cennik.html#cena-wszywki-alkoholowej w tej ofercie różnica to 150 zł, zatem prawie cena leku, którego wycenia się na ok 300 zł. 

Sam zabieg związany jest z wszyciem tabletki z disulfiramem w ciało uzależnionej osoby. Lek umieszcza się w okolicy pośladka. Jest to miejsce dyskretne i łatwo dostępne dla lekarza, który w późniejszym czasie dokonuje kontroli. Bądź co bądź, jest to jednak ingerencja w ciągłość skóry, zatem warto mieć na uwadze, że mogą wystąpić powikłania. Warto wtedy mieć w cenie zabiegu przewidzianą konsultacje medyczną, poza czasem samego zabiegu. Kolejną kwestią jest cena samego leku. Na rynku oczywiście mogą pojawić się znacznie tańsze zamienniki, jednak wtedy warto postawić sobie pytanie, czy nieoryginalny lek będzie miał właściwe działanie i na ile jest bezpieczny?

Co daje wszywka alkoholowa

  • Większą motywację aby nie spożywać alkoholu, bo jeżeli zmieszamy alkohol z lekiem, narażamy własne życie,
  • Pozwalamy organizmowi na szybszy detoks i regeneracje po wielu latach wyniszczania go alkoholem,
  • Daje wolność od zniewolenia alkoholowego dla osoby chorej, pozwala nie tylko cieszyć się świadomym życiem, ale również podejmować decyzje w pełnej kontroli i trzeźwości umysłu.

Wybierając cenę zabiegu oraz przychodnię warto zwrócić uwagę na profesjonalizm i jakość oferowanych usług. W końcu płacąc niemałą kwotę chcemy mieć pewność działania leku oraz opieki po zabiegu. Drobne różnice jak badanie przed zabiegiem, czy wizyta kontrolna to kwestia naszego życia i zdrowia, a te są wartościami nie do wycenienia. Chcąc żyć na nowo w zdrowiu i wolności należy podejmować decyzje ze świadomością ich dalekosiężnych skutków. Tym różnimy się od alkoholu, który za nas decyduje. Substancje uzależniające ograniczają myślenie logiczne i analityczne, stąd warto zapoznać się dokładnie z ofertami zabiegu, aby w gruncie rzeczy nie dopłacić więcej wybierając tylko po cenie.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *