Wentylatory kanałowe – podstawowe informacje, zasady działania

Niezależnie od tego, czy mowa o pomieszczeniu firmowym, czy też sprawa dotyczy mieszkania prywatnego, konieczne jest regularne usuwanie zanieczyszczonego powietrza. Nawet jeśli mieszkanie jest regularnie sprzątane, to w powietrzu znajdują się duże ilości niewidocznych dla oka pyłków, drobnoustrojów itd. Nieocenionym wsparciem w czyszczeniu powietrza w pomieszczeniach są tzw. wentylatory kanałowe.

Wentylator kanałowy – na czym polega jego działanie

Wentylatory kanałowe to urządzenia, które pomagają w pozbyciu się pyłów, zanieczyszczeń oraz niemiłego zapachu panującego w pomieszczeniach. Składają się one z takich elementów jak między innymi: wirnik, silnik elektryczny, obudowa oraz wentylator.

Urządzenia typu kanałowego są wykorzystywane w takich branżach rynku jak na przykład sektor: drzewny, spożywczy, produkcyjny czy lakierniczy.

Wentylator kanałowy – jakie ma zalety

Nie ma nic dziwnego w fakcie, że wentylatory kanałowe od wielu lat cieszą się dużym – i stale rosnącym – zainteresowaniem. Wpływ na to mają liczne zalety tego typu urządzeń. Przede wszystkim, cechują się one takimi atutami jak:

  • niski poziom emisji hałasu – jest często czynnik niedoceniany, ale w przypadku pracowników umysłowych czy domowników szukających odpoczynku po ciężkim dniu pracy – bezcenny
  • wysoki poziom wydajności
  • szeroki zakres działania (np. urządzenia oferowane przez FANTECH mają zakres temperatur wynoszący od -20 do 135 stopni Celsjusza)
  • niska awaryjność
  • prostota obsługi


Gdzie kupić dobrej jakości wentylator kanałowy

Obecnie można znaleźć na rynku wentylatorów kanałowych wielu sprzedawców stacjonarnych oraz internetowych, którzy mają w swojej ofercie urządzenia tego typu. Jednocześnie, znalezienie takiego urządzenia, które spełni Twoje oczekiwania, może być trudne. Podczas wyboru sklepu należy kierować się takimi kryteriami jak na przykład renoma danego sprzedawcy (jej potwierdzeniem mogą być na przykład pozytywne opinie użytkowników umieszczone na tematycznych portalach branżowych).

Do sprzedawcy, który oferuje produkty wysokiej jakości, należy między innymi przedsiębiorstwo FANTECH. Oprócz wentylatorów kanałowych, w ofercie sklepu można znaleźć wentylatory suszarnicze, dachowe czy wolnostojące. Atutem FANTECH są konkurencyjne ceny oraz dobra jakość wykonania. Przykładowo, wentylatory kanałowe, które możesz znaleźć w asortymencie, są wykonane z takich materiałów jak na przykład aluminium i polipropylen (wirnik), stal nierdzewna, stal kwasoodporna i malowana (obudowa).

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *