W jaki sposób zabezpieczyć swój telefon

Jeszcze do niedawna tematyka zabezpieczenia antywirusowego dotyczyła w zdecydowanej większości komputerów stacjonarnych i laptopów. Obecne realia są jednak zdecydowanie inne – jak wskazują najnowsze statystyki, już ponad połowa stron internetowych odwiedzana jest za pomocą telefonów komórkowych. Rodzi to potrzebę zastosowania skutecznego oprogramowania antywirusowego, szczególnie uwzględniającego system Android, który posiada już ponad 80 procent użytkowników smartfonów.

W jaki sposób zabezpieczyć swój telefon

Najskuteczniejszą ochronę stanowi antywirus na telefon. Działa on analogicznie jak oprogramowanie w komputerach – blokując groźne pliki, strony www i aplikacje, oraz wykorzystując funkcje ich usuwania lub odsyłania na kwarantannę.

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości program antywirusowy? Przede wszystkim identyfikuje i neutralizuje programy spyware, próbujące przejąć prywatne dane właściciela telefonu (wiadomości sms, lokalizację, pliki, historię odwiedzanych stron i inne), oraz adware i ransomware. Antywirus powinien posiadać również możliwość wykonywania ręcznego i automatycznego skanowania, być wyposażony w dodatkowe funkcje, zaprojektowane specjalnie dla urządzeń mobilnych – np. zabezpieczające pliki użytkownika w przypadku kradzieży telefonu (tzw. narzędzia Anti-Theft), a także dające możliwość zablokowania wiadomości sms i połączeń od niechcianych, uciążliwych numerów.

Skuteczny antywirus dla systemu Android

Wyżej wymienione funkcje posiada antywirus na telefon firmy Kaspersky. Jest on dostępny w dwóch wersjach, podstawowej – bezpłatnej i rozszerzonej, uwzględniającej dodatkowe funkcje, między innymi ochronę przed phishingiem (czyli próbami wyłudzenia danych za pomocą podejrzanych odnośników).
W programach antywirusowych dla telefonów komórkowych, które przygotował Kaspersky, połączono efektywną ochronę z zapewnieniem jak największej wygody dla użytkowników – aplikacja nie spowalnia pracy telefonu, działanie antywirusa nie wiąże się ze znacznym obciążeniem baterii. Ponieważ w smartfonach zwykle znajduje się mnóstwo prywatnych informacji i danych, ochrona obejmuje nie tylko kwestie związane z wirusami, ale także przypadki zgubienia bądź kradzieży telefonu – umożliwia lokalizację urządzenia, zdalne usunięcie swoich plików z karty pamięci, a także zrobienie zdjęcia osobie, która przejęła Twój sprzęt – dowiedz się więcej na: https://www.kaspersky.pl/android-security

Przygotowując swoją ochronę antywirusową, firma Kaspersky z jednej strony postawiła na bardzo wysoki poziom ochrony – efektywne skanowanie urządzenia, zabezpieczenie danych, wychwytywanie podejrzanych plików i linków, z drugiej – na pomoc w zapewnieniu jak najwyższego poziomu prywatności i wygody użytkowania.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *