VENTECH - niezawodne suszarnie do ziół

Zioła są doceniane od wieków. Dziś trudno wyobrazić sobie przygotowywanie potraw bez tych aromatycznych roślin. Nie tylko doskonale wzbogacają smak i aromat wielu potraw, lecz także posiadają cenne właściwości zdrowotne. Dobrym pomysłem jest spożywanie nie tylko świeżych, lecz także suszonych ziół. Co prawda można je suszyć domowymi sposobami, ale nic nie jest w stanie zastąpić profesjonalnych urządzeń do suszenia ziół.

Suszarnie podłogowe podłogowe a ich zastosowanie

Wartość suszonych ziół oraz owoców jest doceniana przede wszystkim przez te osoby, które chcą zdrowo się odżywiać. Suszone zioła czy owoce są doskonałą alternatywą dla niezdrowych przekąsek. Można je też wykorzystywać do przyrządzania zdrowotnych naparów oraz relaksujących kąpieli.

Suszenie ziół umożliwiają urządzenia firmy VENTECH Z.B.T. PIJECCY, która to oferuje wysokiej jakości suszarnie przeznaczone nie tylko do suszenia ziół, lecz także wielu owoców. Mogą one być wykorzystane do podsuszania roślin strączkowych, nasion zbóż, cebuli oraz kwiatostanów i liści.

Jak zbudowane są suszarnie do ziół

Urządzenia marki VENTECH posiadają konstrukcje szkieletową wyposażoną w profile i panele aluminiowe wypełnione wełną mineralną. Panelrock o grubości 50 mm jest uszczelniony silikonem oraz pokryty z zewnątrz aluminiową blachą trapezową. Oferowane przez tę firmę suszenie do ziół składają się z elementów tj:

  • spadzista podłoga wykonana z blachy perforowanej
  • kanał rozprowadzający powietrze
  • wentylator nadmuchowy
  • wentylator wyciągowy,
  • nagrzewnica bimetaliczna
  • elektronika pomiarowa

Suszarnie podłogowe a niezawodne suszenie ziół

Suszenie ziół z urządzeniami marki VENTECH jest bardzo skuteczne oraz bezproblemowe. Są one wyposażone w łatwy w obsłudze sterownik, który umożliwia regulację temperatury oraz wilgotności. Dokonuje on pomiaru temperatury oraz wilgotności klimatu panującego w suszarni i na podstawie tych danych steruje wentylatorami i przepustnicami w kominkach w celu wydalenia nadmiernej wilgoci z suszonych ziół. Suszarnie są wyposażone w grzejniki, które to można podłączyć do wybranego kotła opałowego.

Konstrukcja podłogi jest wykonana ze wysokiej jakości stelaży, pod którymi to jest umieszczona blacha perforowana. Jest ona nachylona pod odpowiednim kątem, dzięki czemu zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Podłoga jest bardzo stabilna i wytrzymała, zatem załadunek materiałów przeznaczonych do suszenia może odbywać się ręcznie bez użycia dodatkowego sprzętu załadunkowego.

Suszarnie te są wyposażone także wentylator wyciągowy, który to montuje się na ścianie. Jego rolą jest wyprowadzanie z komory suszarniczej na zewnątrz wilgotnego powietrza. Dzięki temu suszone zioła nie są narażone na zawilgocenie, spleśnienie oraz zepsucie.

Sprzedaż urządzeń oferowanych przez firmę Ventech odbywa się na indywidualne zamówienie klienta, a dobór elementów jest zawsze dostosowany do wielkości pomieszczenia oraz ilości suszonego materiału. Te nowoczesne urządzenia pozwalają na szybkie oraz sprawne suszenie ziół oraz wielu innych roślin.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *