Taśma bonding film - czym jest

Zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie, ale przede wszystkim aktywność fizyczna. Poranny jogging, jazda na rowerze, ćwiczenia na siłowni czy trening na boisku sportowym to tylko niektóre z nich. Wszystkie tego typu rodzaje aktywności są godne pochwały, ponieważ przyczyniają się do poprawy zdrowia i lepszego samopoczucia. Uprawianie sportów wymaga wygodnego, niekrępującego ruchu stroju, ponieważ zapewnia on komfort podczas wykonywania różnego rodzaju aktywności fizycznych. A do tego celu idealnie nadaje się odzież bezszwowa.

Dlaczego odzież bezszwowa jest najlepsza dla sportowców

Branża fitness i sportowa chętnie korzysta z odzieży, która nie posiada żadnych szwów i ściągaczy, ponieważ nie uwiera ciała i w żaden sposób nie krępuje ruchów. Trening wymaga sporego wysiłku fizycznego i dużych pokładów energii dlatego tekstylia bezszwowe są idealne zarówno do treningów w siłowni, jak i na świeżym powietrzu. We wszelkich aktywnościach fizycznych odzież bezszwowa sprawdza się idealnie. Aby jednak takie tekstylia wyprodukować, niezbędny okazuje się specjalny klej tzw. bonding film.

Co to jest bonding film

Ta dziwnie brzmiąca nazwa wcale nie jest związana z filmem czy jakimś ulubionym serialem, chociaż tak może się kojarzyć. Oznacza specjalistyczny, dwustronny klej, który dostępny jest w formie transparentnej taśmy. Jest ona dostępna w różnych szerokościach i grubościach, co pozwala na optymalne dopasowanie jej do potrzeb klienta. Firmy krawieckie i szwalnie, które zajmują się szyciem odzieży dla branży fitness i sportowców, powinni się w taką taśmę koniecznie zaopatrzyć. Dzięki jej wykorzystaniu mogą wyprodukować tekstylia idealne dla osób aktywnych, takie jak leginsy, spodenki, koszulki, topy, getry czy bieliznę damską w postaci biustonoszy sportowych czy skarpet.

Jakie są zalety transparentnej taśmy z klejem

Technologia bezszwowej konstrukcji ubrań – opierając się na unikalnym projekcie – dobrze wpisuje się w potrzeby osób aktywnych fizycznie, pozwalając na uniknięcie otarć naskórka czy innych urazów wynikłych z niewłaściwego dobrania odzieży. Idealnie dopasowuje się do sylwetki, jest miękka, elastyczna i komfortowa w użytkowaniu. Ubranie, w którym wykorzystano specjalny, dwustronny klej zapewnia pełen zakres ruchów, co jest szczególnie ważne w przypadku branży fitness i sportowej. Dużą zaletą taśmy z klejem jest wygodny i szybki sposób produkcji, ponieważ jest ona aplikowana na tkaninę za pomocą specjalistycznych maszyn – pras i klejarek, które łączą materiały bezszwowo. Doskonałej jakości bonding film oferuje marka LOXY.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *