Spróbuj sam!

christmas-cookies-1324436

Bardzo często w dzisiejszych czasach, nie mamy czasu na delektowanie się jedzeniem. Jesteśmy tak potwornie zabiegani, że prawdopodobnie jemy idąc do pracy, albo biegnąc, jeśli jesteśmy spóźnieni. Czy nie warto się jednak zatrzymać? Przestać gonić za tym pędzącym w nieustannym tempie światem? Według mnie, nie tyle warto, co nawet trzeba. Jednym ze sposobów na odprężenie się i wyciszenie jest gotowanie.

Bardzo wiele ludzi, kiedy jest zdenerwowanych, to dużo piecze. Nawet w takiej jednej książce czytałem, że pewna bohaterka, im bardziej była zdenerwowana, tym więcej muffinów potrafiła wypiec w godzinę. Trochę ta historia śmieszy, jednak pomyślmy sobie, że to działa. Pewnie nie jeden z nas, chciałby spróbować tylko zwyczajnie nie ma czasu. Może jednak spróbujemy? Przepisy na ciasta z kremem znajdziemy na niejednej stronie w internecie. Potrzebne produkty, jeśli nie mamy czasu kupić osobiście, możemy zamówić do domu. Kiedy mamy już wszystko przygotowane, możemy przystępować do działania. Jeśli jesteśmy zieloni w tej sprawie i pierwszy raz w życiu będziemy odpalać piekarnik, odsyłam do internetu. Jak wiecie tam można znaleźć wszystko, co ciekawe, znajdziecie w postaci filmu, jak włączyć i rozgrzać wasz model piekarnika, pod pieczenie ciast. Tak, ja też byłem zdziwiony, że coś takiego tam jest.

Po ciężkich dwóch godzinach, bo pewnie tyle zajmie pieczenie swojego pierwszego ciasta w życiu, otworzymy piekarnik i poczujemy ten nieziemski zapach. Sam ten zapach, będzie formą relaksu dla nas. Jednak kiedy usiądziemy w wygodnym fotelu z kubkiem kawy i naszym samodzielnie zrobionym ciastem, przekonamy się, że chwila relaksu w dzisiejszym świecie jest czymś niezbędnym, a sposób z pieczeniem jest naprawdę niezły.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *