Sposoby na zmniejszenie zużycia wody

Ograniczone zasoby wody oraz jej wysokie ceny sprawiają, że producenci armatury łazienkowej oraz kuchennej starają się wyposażyć swoje produkty w wiele dodatkowych funkcjonalności. Zazwyczaj są to komponenty i mechanizmy przyczyniające się do zwiększenia ekologiczności oraz ekonomiczności. Nowoczesna armatura kwasoodporna może posiada na przykład perlator czy sterowanie za pomocą fotokomórki, co pozwala na zaoszczędzenie wody i zarazem zwiększenie komfortu użytkowania.

Wybierając baterie do łazienki, lepiej zrezygnować z tych posiadających podwójny kurek. Jest on bardzo nieekonomiczny, ponieważ marnuje wodę podczas ustawiania odpowiedniej temperatury. Lepszym rozwiązaniem jest bateria jednouchwytowa, która posiada wewnętrzny mechanizm mieszający wodę zimną i ciepłą. W dziedzinie takiej, jak armatura nierdzewna hurtownia zajmująca się sprzedażą tego typu osprzętu, posiada bardzo bogaty wybór nowoczesnych i ergonomicznych baterii łazienkowych.

Ekologicznym elementem wyposażenia baterii jest również perlator, czyli specjalna siatka ze drobnymi oczkami na końcu wylewki. Służy ona do napowietrzenia wypływającej wody, co przyczynia się do mniejszego jej zużycia. Perlatory zwiększają ciśnienie w instalacji, przez co stwarzają pozory wypuszczenia mocniejszego strumienia. W celu zakupu perlatora, warto odwiedzić zajmujący się sprzedażą osprzętu takiego, jak armatura nierdzewna sklep. Dodatkową zaletą tego typu usprawnienia jest fakt, że w żadnym stopniu nie wypływa na komfort użytkowania armatury.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *