Rzeczy przydatne na egzotycznej plaży

Jeśli chodzi o wypoczynek nad polskim morzem, to każdy we, jak przygotować się do wyjścia na plażę. Każdy wie, co jest niezbędne do prawidłowego wypoczynku nad Bałtykiem. Panuje powszechne przekonanie, że idąc na polską plażę musimy zabrać ze sobą parawan, koc, leżak, napoje, jedzenie, parasol. I patrząc na plażowiczów w sezonie, to przekonanie jest prawdą. Masa ludzi wędruje na plażę z bagażami. Na dodatek można odnieść wrażenie, że na plaży trwa niekończący się konkurs na to, kto przy pomocy parawanu ogrodzi większy kawałek plaży. Na szczęście można odpoczywać inaczej. Wygodniej i z mniejszym napięciem. Wystarczy tylko wyjechać na egzotyczne wakacje.

Rozwiązaniem jest egzotyczna plaża

Jeżeli nie chcemy nieść na plażę ze sobą tych wszystkich akcesoriów, to należy wybrać się na wakacje do Turcji. Egzotyczna plaża rządzi się bowiem swoimi prawami i zasadami. Oczywiście można tutaj odpoczywać tak, jak nad polskim morzem, ale nie jest to powszechne ani wygodne. Jeśli planujecie wakacje w Turcji i chcecie wiedzieć jak przygotować się na plażowanie, znajdziecie tutaj kilka przydatnych rad. Z nimi plażowanie, opalanie i pływanie w morzu będzie znacznie przyjemniejsze.

Przydatne triki na turecką plażę

Należy wiedzieć, że wybierając się na plażę, która zlokalizowana jest przy hotelu, nie musimy zabierać ze sobą niczego poza ręcznikiem. A i to nie zawsze. Na plaży, bowiem czekają na nas łóżka do opalania, parasole przeciwsłoneczne, ręczniki oraz obsługa. W zależności od tego, jaki rodzaj wypoczynku, jaki rodzaj wakacji mamy wykupiony, na plaży hotelowej będziemy musieli płacić za poszczególne usługi lub nie. Jeżeli mamy wakacje all inclusive to bardzo często całość wypoczynku, łącznie z pobytem na plaży, jest wliczona w cenę. Także wszelkiego rodzaju napoje i usługi baru na plaży.

Natomiast, jeśli nie mamy wykupionej takiej oferty, to także nie ma większego problemu. Łóżka i parasole na plaży można wynająć na cały dzień i nie jest to duży koszt. Bardzo często całodzienny koszt wynajęcia dwóch leżaków z materacami i jednego parasola przeciwsłonecznego, jest niższy niż wynajem takiego zestawu nad polskim morzem na godzinę. Napoje i przekąski serwowane na tureckiej plaży, także nie są drogie. Natomiast wygoda związana z takim sposobem plażowania, jest niesamowita i warta każdych pieniędzy.

Co jeszcze warto mieć na plaży

Na tureckiej plaży mamy zagwarantowane słońce. Opalanie jest tutaj bardzo skuteczne, ale może być niebezpieczne. Ktoś może zapytać – Jak to opalanie niebezpieczne? – Już wyjaśniamy. Może być niebezpieczne, jeżeli nie będziemy chronili się przed słońcem. Kosmetyki z odpowiednimi filtrami to podstawa. I nie ważne, czy wcześniej odwiedziliśmy łaźnię turecką, czy nie. Kosmetyki chroniące przed słońcem, to niezbędne wyposażenie każdego lubiącego słońce turysty. Zarówno na plaży, jak i poza nią. Słońce w Turcji jest bardzo, ale to bardzo intensywne i koniecznie trzeba zastosować odpowiednią ochronę, aby uniknąć oparzeń słonecznych.

Oprócz kosmetyków do ochrony przed słońcem warto mieć ze sobą na plaży okulary przeciwsłoneczne, klapki, buty do wody, coś do czytania, coś do słuchania, ręcznik kąpielowy, kartę lub pieniądze. Tak przygotowani możemy spokojnie wypoczywać na plaży i pływać w ciepłym morzu. Możemy ze sobą zabrać więcej rzeczy, ale mija się to z celem. Przecież zawsze możemy pójść do naszego hotelu, który położony jest zapewne zaraz koło plaży a następnie wrócić na nasze leżaki znajdujące się nad morzem. Tak, nie musimy pilnować leżaków, gdyż tym zajmie się obsługa. Płacimy i wymagamy. Prawda, że wygodne?

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *