Projektowanie kuchni - krok po kroku

Czy kuchnia na zamówienie to dobry pomysł? Zdecydowanie! To gwarancja wykorzystania potencjału pomieszczenia oraz możliwość dopasowani kuchni do swoich potrzeb. Będzie ona także wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Jak jednak wygląda projektowanie kuchni krok po kroku? Okazuje się, że proces ten wcale nie jest aż tak bardzo skomplikowany.

Krok 1: Rozmowa z projektantem

Osoba, która zdecydowała się na pomoc przy projektowaniu kuchni, powinna porozmawiać ze specjalistą. Projektant musi poznać nie tylko szczegóły dotyczące pomieszczenia, ale również potrzeby i oczekiwania osoby zamawiającej projekt. Klient poznaje także wstępną wycenę usługi.

Krok 2: Pomiar kuchni

Projektowanie kuchni zaczyna się tak naprawdę od jej dokładnego zmierzenia. Nie chodzi jedynie o poznanie szerokości ścian czy wysokości okien. Należy również uwzględnić wystające elementy konstrukcyjno-instalacyjne jak rura, kaloryfer czy krata wentylacyjna. Ważne jest zwrócenie uwagi na rozmieszczenie gniazdek. Na tym etapie warto zastanowić się, czy nie potrzebne są dodatkowe gniazdka, np. na toster czy ekspres do kawy.

Krok 3: Przygotowanie projektu

Kiedy projektant zna już wszystkie szczegóły, może on stworzyć projekt kuchni. Szczególnie ważne są w nim meble kuchenne na wymiar, które muszą nie tylko być funkcjonalne, ale również estetycznie się prezentować. Nie bez znaczenia jest rozmiar pomieszczenia. W przypadku małych kuchni świetnie sprawdza się wyspa, która daje więcej przestrzeni do przygotowywania posiłków. Duże pomieszczenia pozwalają na zastosowanie układu U lub G. Swoją wizję projektant ilustruje za pomocą komputerowej wizualizacji kuchni. Klient może ją zaakceptować lub poprosić o wprowadzenie poprawek.

Krok 4: Realizacja projektu

Jeśli kuchnia na wymiar spełnia oczekiwania klienta, można przystąpić do realizacji projektu. Wymaga to zamówienia mebli, sprzętów AGD i oświetlenia, a następnie ich montażu. Na ogół projektanci pomagają również na tym etapie, podpowiadając, z jakich usług firm korzystać, czy sugerując materiał, z jakiego można wykonać meble, ale zmniejszyć nieco ich koszt. Dokładny i rzetelny projekt pozwala uniknąć problemów i niespodzianek w trakcie urządzania kuchni.

Osoby, które chcą urządzić kuchnię, mogą to zrobić, sięgając po gotowe meble, czy usiłując zaaranżować ją na własną rękę. Z wielu powodów warto jednak zdecydować się na indywidualny projekt przygotowany przez profesjonalnego projektanta, takiego jak Prodekor, dlatego warto zajrzeć na ofertę: http://prodekor.com.pl/oferta/zabudowy-kuchenne-i-pokojowe/. To pozwala na stworzenie kuchni swoich marzeń: pięknie urządzonej oraz funkcjonalnej.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *