Płonące auta - czy właściciele BMW mają się czego obawiać?

Fraza płonące auta wywołuje od pewnego czasu w przestrzeni internetowej ogromne emocje. Różne media i portale internetowe rozpisują się o potencjalnym zagrożenia; jednocześnie przestrzegając i bijąc na alarm. Niestety, w wielu przypadkach jakość tychże artykułów jest tabloidowa, a całość pogłosek brakuje merytorycznego komentarza. W dzisiejszych czasach jako internauci zbyt łatwo dajemy się absorbować wiadomościom, których rzetelność nie została w sposób dostateczny zweryfikowana. Ten artykuł to nie tylko komentarz do doniesień o płonących BMW – to może przede wszystkim nawet próba refleksji nad tym, czy zawsze warto wierzyć w każde słowo alarmów podnoszonych w Internecie.

Może zacznijmy od faktów. Wśród pewnej części samochodów marki BMW wyprodukowanych w latach 2010-2017 występuje pewien defekt chłodniczki ERG, który w efekcie może doprowadzić do samozapłonu. Potencjalnie zagrożonych jest milion sześćset tysięcy samochodów w skali świata i dziewiętnaście tysięcy w skali naszego kraju. Póki co nie ma doniesień o tragicznych skutkach tego defektu.

Firma BMW w tej sytuacji nie odwraca się od klientów, nie bagatelizuje tego potencjalnego zagrożenia – wręcz przeciwnie. Producent samochodów organizuje wielką akcję serwisową, gdzie wszystkie potencjalnie niebezpieczne samochody zostaną gruntownie zdiagnozowane i w razie potrzeby poddane bezpłatnej wymianie wadliwej części. Co warto nadmienić, cała akcja serwisowa jest oczywiście zupełnie bezpłatna – koszty związane z diagnozą i wymianą wadliwych elementów ponosi producent samochodu.

Akcja BMW dość mocno rezonuje w Internecie. Jej temat bardzo chętnie podejmują w mediach społecznościowych zmotoryzowani internauci, vlogerzy samochodowi, a także branżowe media. Podkreśla się przede wszystkim profesjonalne podejście firmy do klienta oraz wzięcie pełnej odpowiedzialności za całą sytuację. Doceniają to również kierowcy, którzy z zadowoleniem udają się do ASO, by dokonać stosownego przeglądu.

Jest to dla nich bardzo korzystne. Dzięki bezpłatnej akcji BMW nie muszą się martwić o bezpieczeństwo pojazdu. Zaś w razie wykrycia wadliwego elementu, mają zapewnioną jego bezpłatną wymianę. Pełen profesjonalizm w stosunku do Klienta – polecamy vloga: https://www.youtube.com/watch?v=1wKeeA9TvGc932

Reasumując. W części samochodów BMW z roczników 2010-2017 faktycznie może zdarzyć się wadliwy element, który w niezwykle rzadkich przypadkach może spowodować samozapłon pojazdu. W trosce o bezpieczeństwo klientów firma BMW zapewnia bezpłatną diagnozę zagrożonych samochodów, a w razie wykrycia wadliwej chłodniczki- jej bezpłatnej wymiany.

Prz takim stanie rzeczy właściciele samochodów BMW nie mają się czego obawiać

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *