Olejki do oczyszczania skóry z makijażu - sprawdź to!

595

Olejek do usuwania makijażu to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania skóry twarzy. Jest to element obowiązkowy procesu usuwania makijażu popularnego wśród Azjatek, na punkcie którego oszalał cały świat. Jest to forma zdrowego, dwuetapowego czyszczenia twarzy z zanieczyszczeń powstających przez cały dzień, gdy nosimy makijaż, a gruczoły działają z pełną mocą, zatykając pory. Jaki olejek do demakijażu wybrać i na co zwracać uwagę przeglądając drogeryjne półki w poszukiwaniu kosmetyku odpowiedniego dla naszych indywidualnych potrzeb?

Czy olejki do oczyszczania twarzy z makijażu są skuteczne?

Mimo że mycie twarzy olejkiem wydaje się sprzeczne z naszym dążeniem do zmatowienia twarzy i z chęcią pozbycia się nadmiaru sebum, to jednak jest to jedna z najbardziej skutecznych metod na dogłębne wyczyszczenie twarzy połączone z jej odżywieniem. Co więcej, jest to dobry sposób na „mycie“ twarzy nawet dla osób, które mają tendencje do przetłuszczania się skóry. Wszystko dlatego, że olejki świetnie zmiękczają naskórek, przygotowując go do usuwania wszystkiego, co osadziło się na skórze przez cały dzień i co wsiąknęło w zagłębienia, doprowadzając w dłuższej perspektywie czasowej do nieestetycznych zaskórników. 

Czym różni się olejek od innych kosmetyków do usuwania makijażu? 

Olejki świetnie współgrają z naturalną budową skóry. Dzięki temu, skóra w kontakcie właśnie z olejkami pozostaje nienaruszona. Inaczej jest, gdy używamy pianek i płynów do demakijażu o pochodzeniu nie oleistym. Kosmetyki tego rodzaju ścierają naturalną warstwę lipidową ze skóry, czyniąc ją podatną na działanie czynników chemicznych i mechanicznych. W dłuższej perspektywie czasowej, skóra traktowana zbyt agresywnymi środkami do demakijażu staje się nadwrażliwa, skłonna do uszkodzeń, zaczerwienień. Gdy przestawimy się na olejki, już po 3-4 tygodniach odczujemy różnicę w wyglądzie i w fakturze skóry. Przekonamy się, że przebarwienia zmniejszają się, skóra ma nieco mniejsze problemy z przetłuszczaniem się na co dzień, a jej jędrność będzie większa. 

Jaki olejek wybrać? Ogromny wybór oferuje sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny: https://dyskontkosmetyczny.pl/, w którym znajdziecie zdrowe, bardzo dobrej jakości produkty przeznaczone do pielęgnacji.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *