Odpowiedni ubiór w pracy

lekarz2

W zawodzie lekarza bardzo ważny jest odpowiedni ubiór. Nie może on przyjmować pacjentów w zwykłej koszulce czy spodniach od dresu.
Odzież lekarska ma odpowiedni fason, krój oraz kolor.
Warto tu zaznaczyć, że odzież lekarska to nie tylko kitel. Bluzy medyczne, spodnie, kurtki. Maja odpowiednie oznaczenia, są wyprodukowane z materiałów przepuszczających powietrze a przede wszystkim trwałych. Lekarz musi mieć kilka zmian, ponieważ nie wolno mu pracować w codziennym ubraniu. Musi się przebrać, aby nie wnosić i nie wynosić bakterii, które bardzo często są niezwykle zjadliwe.
Bluzy medyczne mają z reguły jeden krój, ale kolory są bardzo różne. Przeważa biały, jednak można spotkać fioletowe, niebieskie, czerwone a nawet w pieski.
Ceny zaczynają się od czterdziestu złotych, a kończą na maksymalnie stu złotych. podstawowym minusem jest jednak rozmiarówka. Dobrać odpowiednią do gabarytów jest czasem niezwykle trudno.
Niemniej, wraz ze spodniami lub spódnicą, cena kompletu oscyluje między dwieście a dwieście pięćdziesiąt złotych. Gdy musimy zakupić od razu dwa komplety, to cena staje się już całkiem spora.
Wydawać by się mogło, że odzież medyczna to tylko białe fartuchy. A jednak i tutaj producenci potrafią przemycić akcenty bardziej przyjazne pacjentom. Przede wszystkim kolory, które nie kojarzą się już z zimnymi ścianami. Jest to ważne na oddziałach dziecięcych, gdzie dobry humor jest gwarantem szybszego powrotu do zdrowia. Także w szpitalach dla zwierząt. Drobny akcent może skutecznie rozładować napięcie towarzyszące przyjęciu do szpitala.
Zobacz też: Odzież lekarska | MedicStar

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *