Nałóg alkoholowy a życie zawodowe - jak alkoholik może uratować swoje zatrudnienie

Alkoholizm to nałóg nie tylko dewastujący zdrowie (doprowadzając nawet do zgonu), ale również załamujący dotychczasowo poukładane życie chorego. Nie dość, że osoba uzależniona podupada w sferze kondycji psychofizycznej, to dodatkowo zagrożona jest całkowitym wylkuczeniem społecznym. Jeden z powodów takiej sytuacji to utrata pracy – źródła dochodów. Alkoholik traci swą finansową niezależność, co może skutkować bezdomnością, głodem, brakiem szacunku społecznego, a nawet odsunięciem się najbliższej rodziny.

Zatracające się życie zawodowe alkoholika

Początkowo osoba uzależniona od alkoholu potrafi się dobrze maskować. Jednak w obliczu nałogu, potrzeba spożywania trunku szybko rośnie i wskutek ciągłego upojenia alkoholowego następuje szereg konsekwencji zawodowych.

Proces utraty pracy z powodu alkoholu wygląda zazwyczaj kolejno:

  • pozornie stabilna sytuacja, lecz coraz większy brak skupienia i więcej pomyłek
  • jednorazowe spóźnienia, które stają się nagminne
  • nagłe i niespodziewane nieobecności w pracy, których liczba stale narasta
  • nagminne i poważne niedociągnięcia w pracy, calowite pogorszenie jakości pracy, niewydolność zawodowa
  • częsta praca pod wpływem alkoholu
  • zwolnienie z pracy

Bezrobotny alkoholik często nie chce wyjść z nałogu. Popada w jeszcze silniejsze uzależnienie, przestaje mu zależeć na rodzinie, która się od niego odsuwa. Nie szuka pracy i nie potrafi odnaleźć się na ryku pracy. Przyszłość alkoholika staje się zagrożona.

Jak alkoholik może uratować swoje życie zawodowe i cieszyć się rodzinnym szczęściem

Przede wszystkim alkoholika nie wolno zostawić z problemem samego, nawet mimo jego odmowy. Warto jednak osobie takiej zaproponować przerwanie picia i detoks. Kolejnym krokiem jest zaaplikowanie wszywki alkoholowej, dzięki której chory nie będzie sięgał po trunek oraz wyzbędzie się ochoty na alkohol. Pozostanie w trzeźwości pomoże mu zrozumieć, że musi pojąć odpowiednią formę terapii, by pomóc sobie i swej rodzinie.

Zaszycie alkoholowe Wrocław to bardzo dobry sposób wsparcia terapii alkoholowej. Pomaga pozbyć się chęci napicia się, a wręcz odstarsza alkoholika od wszelkich trunków. Dzięki temu chory ma szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, a co ważne zachowa swą ugruntowaną dotychczas pozycję zawodową. Zaszycie alkoholowe jest dyskretne (wszywki praktycznie nie widać), zatem nikt z zewnątrz nie dowie się o uzależnieniu chorego.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *