Metoda Callana - dla kogo będzie najlepsza

Każdy kto zaczyna swą przygodę z językiem angielskim, stoi przed wyborem odpowiedniej metody nauczania, która przyniesie najkorzystniejsze efekty. Szkoły kuszą swoimi reklamami i prześcigają się w różnych ofertach, często pojawia się w nich metoda Callana. Na czym właściwie polega? Dla kogo będzie najlepsza?

Na czym polega metoda Callana?

Metoda Callana polega przede wszystkim na pokonaniu strachu przed mówieniem i przełamaniu bariery językowej. Nie ma tu miejsca na nudne testy czy ćwiczenia z gramatyki, lektorzy prowadzą zajęcia w taki sposób, że słuchacz po pewnym czasie zaczyna myśleć po angielsku. Jest w stanie szybko udzielić złożonej odpowiedzi na zadane pytanie,a konwersacja w języku angielskim przestaje budzić lęk. Metodę Callana najprościej można wyjaśnić w ten sposób – słuchacz najpierw poznaje zwroty, a później uczy się ich używać stosownie do sytuacji. Na takiej samej zasadzie jak dziecko, które uczy się mówić – słucha, obserwuje, a następnie używa słów. Na gramatykę i pisanie przychodzi czas później.

Dla kogo metoda Callana będzie najlepsza?

Metoda callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ będzie odpowiednia nie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z językiem angielskim, ale również dla tych, którzy już coś potrafią, ale nie wiedzą jak pokonać barierę językową. Podczas nauki na takich zajęciach strach szybko minie, a słuchacze z każdą godziną potrafią budować coraz dłuższe zdania. Są jednak opinie, że metoda Callana nie jest odpowiednia dla ludzi, którzy są na poziomie wyższym niż B2, ponieważ takie lekcje stają się dla nich po prostu nudne. Najlepiej jednak przekonać się na własnej skórze i samemu zadecydować. A co z tymi, którzy zaczynają swą przygodę z językiem angielskim? Ucząc się tym sposobem unikną w przyszłości strachu przed konwersacjami, bo przecież będą mieć je już wyćwiczone. Nie poznają jednak gramatyki, dlatego dobrze jest skorzystać również wybrać się na zajęcia, które są prowadzone metodą gramatyczno-tłumaczeniową albo na indywidualne lekcje z korepetytorem.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *