Masz starszy dom? Zadbaj o niego

Masz starszy

Starsze domy bardzo często nie maja wykonanej hydroizolacji poziomej fundamentów. Niestety, dawniej zaniedbywano ten element, poprzez co w wielu domach panowała lub cały czas panuje bardzo duża wilgoć. Dochodzi do kapilarnego podciągania wody z gruntu, co jest niezwykle niebezpieczne dla zarówno dla murów domu, ale również dla wszystkich domowników – bardzo obniża to jakość życia w takim domu, ale może również prowadzić do wielu chorób, zwłaszcza kiedy na ścianach zaczyna pojawiać się już grzyb. Z kapilarnym podciąganiem wody należy zatem walczyć. Jedną z metod jest oczywiście iniekcja pozioma.
Iniekcja pozioma może być zarówno grawitacyjna jak i ciśnieniowa, jednak zawsze chodzi o to samo – musimy zabezpieczyć strukturę muru przed wodą. Dzieje się to poprzez wykorzystanie specjalnych preparatów chemicznych oraz odpowiednich metod i technik ich zastosowania.
Jeżeli okaże się, że izolacja nie została wykonana lub nie została wykonana prawidłowo, zawilgocenia fundamentów mogą być bardzo groźne. Dodatkowo mogą pojawić się zawilgocenia w pomieszczeniach oraz w piwnicy. Niestety, takie zamoknięcia murów są usterkami bardzo trudnymi do usunięcia i bez fachowej pomocy się nie obejdzie – iniekcja pozioma może w tej sytuacji wiele zdziałać. Należy jednak pamiętać również o tym, że usunięcie takiej usterki jest również kosztowne. Jednak, im dłużej będziemy zwlekać, tym kosztowniejsze mogą być kolejne naprawy. Dlatego też, jeżeli izolacja pozioma ma zostać wykonana, najlepiej, aby stało się to bardzo szybko.
Ekip, które wykonują tego typu usługi jest wiele. Warto jednak poszukać w Internecie, aby znaleźć te, która robi to naprawdę dobrze. Trzeba pamiętać, że izolacja pozioma to usługa bardzo wymagająca. Do jej wykonania potrzebne są zarówno odpowiednie preparaty i narzędzia, jak i również specjalistyczna wiedza, bez której izolacja pozioma nie może być odpowiednio wykonana. Koniecznie znajdź dobrych specjalistów i zadbaj o swój dom. To nic, że być może ma już trochę lat – jeżeli o niego zadbasz, spędzisz w nim jeszcze wiele przyjemnych chwil.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *