Kiedy skorzystać z usług projektanta wnętrz

Zakup mieszkania czy domu to zawsze spore wyzwanie. Musimy wybrać jedno lokum, w którym (zazwyczaj) spędzimy resztę naszego życia. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby wszystko było idealne. Niestety już samo wybieranie mieszkania jest trudne, ale później czeka nas jeszcze etap urządzania, który wbrew pozorom nie jest tak łatwy i przyjemny, jak się wydaje. Dlatego niekiedy warto skorzystać z usług projektanta wnętrz. Sprawdź, jakie są zalety takiego rozwiązania, kiedy należy skontaktować się z projektantem oraz ile kosztuje taka usługa.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc projektanta wnętrz

Mieszkanie to miejsce, w którym spędzamy dużą część naszego życia. To tam odpoczywamy po ciężkiej pracy, śpimy, przygotowujemy posiłki i spędzamy czas z rodziną. Dlatego musi być to miejsce wygodne, przytulne i funkcjonalne. Przy urządzaniu liczy się każdy szczegół. Dzięki temu w przyszłości nie spotkają nas nieprzyjemne niespodzianki.

Jednak planowanie tego wszystkiego samemu jest bardzo trudne, a do tego czasochłonne. Dlatego warto podjąć współpracę z architektem, który zajmie się wszystkimi kwestiami za nas. Dzięki temu możemy w tym czasie skupić się na swojej pracy czy innych obowiązkach.

Przyjmuje się, że wykonanie projektu, wybór poszczególnych elementów i wszystkie inne czynności związane z projektowaniem wnętrza zajmują doświadczonemu architektowi ok. 60 godzin. Jak możemy się domyślić, czas ten znacznie się wydłuży, jeśli będzie robiła to osoba niedoświadczona.

Na jakim etapie najlepiej skontaktować się z projektantem wnętrz

Jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera, to z projektantem najlepiej skontaktować się jeszcze na wstępnym etapie budowy, kiedy w mieszkaniu czy domu nie ma jeszcze ścianek działowych. To pozwoli projektantowi na odpowiednie zaplanowanie wnętrza i umieszczenie wszystkich elementów tak, aby mieszkańcom żyło się komfortowo.

Jeśli chodzi o mieszkania z rynku wtórnego, to tutaj nie mamy takiej możliwości, ale również warto nawiązać współpracę z projektantem możliwie jak najszybciej.

Ile kosztuje współpraca z projektantem wnętrz

Koszty za współpracę z projektantem są różne. Przede wszystkim zależy to od wielkości mieszkania. Cena za projekt kompleksowy może wahać się od 100 do 200 zł za metr kwadratowy. Wiele zależy też od miejsca. To ile kosztuje projektant wnętrz w Warszawie, będzie różniło się od kosztów za specjalistę z małej miejscowości. Cena całej usługi będzie również zależała od tego, czego właściwie oczekujemy od projektanta. Im więcej wymagań, tym koszty będą większe.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *