Jak urozmaicić trening w domu

Ćwiczenie w domu może być tak samo efektywne jak na siłowni. Wymaga on jednak wytrwałości i cierpliwości, a także inwestycji w sportowy sprzęt. Zakup ten jednak szybko się zwraca, gdyż nie trzeba wydawać pieniędzy na karnety. Osoby niepewne, jak ćwiczyć w domu śmiało mogą korzystać z licznych materiałów bezpłatnie dostępnych w Internecie. Po jakie sportowe akcesoria warto sięgnąć?

Akcesoria treningowe

Wiele osób odbywa regularny trening w domu. Przyrządy, jakimi się posługą, bywają dość proste. Są to m.in. ciężarki, maty, gumki do stepu czy hantle. Aby jednak udoskonalić swój trening i uzyskać lepsze efekty w krótszym czasie, warto sięgnąć po sprzęt wibracyjny. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że wibracje sprawiają, że trening staje się intensywniejszy. Poza tym, zmuszają one do pracy te części ciała, o których często się zapomina. Pozwalają także na szybsze spalanie tkani tłuszczowej. Przy okazji, będą one usuwać zakwasy i pomogą w regeneracji zmęczonych mięśni.

Po jaki sprzęt wibrujący sięgnąć?

Aby zakupić dobrej jakości sprzęt i akcesoria, warto postawić na ofertę firmy Casada. W jej asortymencie znaleźć można PowerBoard 3.0, czyli najnowszy model platformy wibracyjnej, który znaczący podnosi efektywność treningu. Nawet stojąc na nim bezczynnie, mięśnie pozostają aktywne. Jeśli dołożyć do tego ćwiczenia np. pompki, deski czy przysiady, w szybki czasie uzyskać można wymarzoną sylwetkę. Platforma służy również do relaksacji i rehabilitacji, posiada wiele programów i pozwala na indywidualne dopasowywanie poszczególnych parametrów do treningu.

Trening fitness w domu często opiera się o korzystanie z hantli. Firma Casada wyprodukowała specjalne hantle, które pozwalają na intensywniejszy trening, ale również w mniejszym stopniu obciążają mięśnie. Dają także wybór w zakresie trybu pracy i intensywności treningu. Godnym polecenia urządzeniem jest także rowerek stacjonarny Movello – angażuje on wiele grup mięśniowych, pozwala na szybkie spalanie kalorii, a jednocześnie nie obciąża stawów. Co więcej, można go stosować siedząc za biurkiem lub za stołem!

Potęga wibracji

Regularne ćwiczenia w domu znacząco mogą podnosić wydolność organizmu, wysmuklać sylwetkę i poprawiać samopoczucie. Skorzystanie z urządzeń wibracyjnych sprawia, że trening staje się krótszy, intensywniejszy, a także bardziej angażujący dla poszczególnych grup mięśni. Warto urozmaicać swój trening, zwłaszcza, że efekty jakie przynosi mogą być bardzo spektakularne. Wykorzystanie wibracji w trakcie ćwiczeń to strzał w dziesiątkę.

Sprawdź inne urządzenia fitness od Casada: https://casada.pl/kategoria-produktu/fitness/!

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *