Jak skutecznie pozbyć się cellulitu w warunkach domowych

Problem cellulitu dotyka bardzo wielu kobiet. Nieestetycznie wyglądająca skóra na wyeksponowanych częściach ciała szczególnie latem lub podczas wizyty na basenie spędza sen z powiek, powoduje kompleksy i uczucie dyskomfortu w trakcie nawet najpiękniejszych wakacji. Co ma wpływ na powstawanie tzw. skórki pomarańczowej i jak skutecznie z nią walczyć? Czy można w zaciszu własnego domu zmniejszyć występowanie cellulitu na skórze?

Jak powstaje cellulit i w jaki sposób skutecznie z nim walczyć.

Cellulit najczęściej pojawia się na udach, brzuchu i piersiach i ma związek z ilością tłuszczu w organizmie. Skóra w tych miejscach zaczyna pokrywać się zagłębieniami oraz wyczuwalnymi grudkami. Na jego powstawanie najczęściej mają wpływ:

  • siedzący tryb życia
  • brak ruchu
  • nieprawidłowa dieta zawierająca zbyt wiele cukru i soli
  • problemy z krążeniem
  • palenie papierosów
  • zbyt obcisłe ubrania
  • predyspozycje genetyczne

Zmiana nawyków żywieniowych, aktywność ruchowa, odpowiednia suplementacja oraz stosowanie kosmetyków do pielęgnacji skóry, na której pojawił się cellulit, przyczyniają się w znacznym stopniu do jego redukcji w domowych warunkach. Tabletki, których działanie i właściwości można porównać na stronie:https://medsense.pl/tabletki-na-cellulit-ranking/ wspomagają usuwanie nadmiaru wody, która gromadzi się w organizmie oraz ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej.

Konsekwencja i wielokierunkowość działania sukcesem w walce z cellulitem.

Aby efekty były widoczne, a problem udało się zminimalizować nie wystarczy jednak jeden cudowny środek. Potrzebna jest systematyczność w działaniu, a także praca na wielu płaszczyznach. Tabletki pomagają w walce, ale nie sprawią, że cellulit po prostu zniknie. Właściwa dieta, opierająca się na spożywaniu dużej ilości warzyw, białka oraz nienasyconych kwasach tłuszczowych przy jednoczesnym zmniejszeniu węglowodanów stanowi jedną z głównych broni przeciw gromadzeniu się w newralgicznych miejscach pomarańczowej skórki. Dodatkowo dobór odpowiednich ćwiczeń ruchowych, jak np. jazda na rowerze i regularne wykonywanie ćwiczeń siłowych pozwolą ujędrnić skórę i sprawić, by wyjście na plażę podczas wyczekiwanych przez całą zimę wakacji było wyłącznie przyjemnością. 

1 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *