Dom w ciągłej naprawie

hydraulik

Każdy kto ma dom, mieszkanie czy nawet wynajmuje pokój doskonale wie, że prędzej czy później coś się psuje. Tak to już jest, nie wiem dlaczego nie mogłoby być tak, że raz kupiony sprzęt będzie nam służyć na wieki? Znaczy wiem, ale chciałbym żeby nie dręczyły mnie tak prozaiczne sprawy codziennego życia jak usterki domowe. Żona jęczy mi ciągle napraw kran bo cieknie, coś zacina się w spłuczce, zlew się zapchał.

Awarie hydrauliczne to moje przekleństwo, ale to tylko cześć z tego co psuje się na co dzień. W przedpokoju odchodzą panele, klamka w drzwiach do przedpokoju się zacina, a toster odmówił posłuszeństwa w roku Pańskim 2012. W sumie to powinienem go wywalić, ale to dobry toster, tylko trzeba go naprawić. Mogę się założyć, że gdyby tak powołać komisje do sprawdzenia stanu każdego domu to w większości ustalenia byłby podobne, albo nawet gorsze. Czy to znaczy, że nie dbamy o własne domy? No trochę tak, ale nie dlatego że nam się nie chce. Po prostu nie ma na to czasu. Prawie każdy z nas pracuje po minimum osiem godzin dziennie. Po powrocie do domu trzeba coś ugotować. Jeśli są dzieci to sprawa komplikuje się bardzo, nie wiem jak to jest na prawdę, ale myślę, że takie dziecko potrafi być bardzo czasochłonne.

REKLAMA: Hydraulik Kraków – wezwij specjalistę!

Weź w tym natłoku myśl o naprawie spłuczki. Przecież działa, a że się zacina. Co to za problem? Będziemy myśleć jak przestanie. Dom przypomina trochę żywy organizm. Weźmy na przykład ludzkie ciało. Nie musi być ono idealne. W 100% zdrowe, piękne i zadbane. Ważne żeby nam odpowiadało i spełniało swoje funkcje. Jeśli zadbamy o dom tak jak o własne ciało to w zupełności wystarczy.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *