Dieta standardowa od cateringu — rozpocznij zdrowy styl życia

fruit-3111745_1280

Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą zacząć się zdrowo odżywiać. Firmy świadczące tego typu usługi oferują swoim klientom bardzo zróżnicowane jadłospisy. Swoją przygodę z cateringiem dietetycznym warto rozpocząć od diety standardowej.

Czym jest wspomniana powyżej dieta standardowa? Stanowi ona świetną propozycję dla wszystkich osób, które nie mają czasu na codzienne planowanie posiłków, wizyty w sklepach spożywczych oraz gotowanie. Na wybór takiej diety zdecydować powinny się także ci, którzy chcą zacząć odżywiać się zdrowo, lecz nie mają pomysłu, jakiego rodzaju posiłki najlepiej sprawdzą się w ich przypadku. W znaczącej części przypadków, w skład diety standardowej wchodzą dania zarówno roślinne, jak i zwierzęce. Duża różnorodność sprawia, że nie ma tu mowy o nudzie i każdy znajdzie coś dla siebie. Jadłospis standardowy to zarówno mięso i ryby, jak i świeże owoce oraz warzywa. Zapewnią one wszystkie niezbędne witaminy, minerały oraz składniki odżywcze, dając energię na cały dzień.

Dostępne na rynku diety standardowe różnić mogą się od siebie kalorycznością. O pomoc jej wyborze najlepiej poprosić dietetyka, który dopasuje ją do indywidualnych potrzeb. Pod uwagę wziąć należy tutaj bowiem cały szereg czynników, takich jak wiek, płeć, stan zdrowia czy aktywność fizyczna. Zdecydować można się również na skorzystanie z internetowego kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego. Dzięki niemu w kilka chwil dowiesz się, jaka kaloryczność najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Dieta standardowa zawierać może na przykład 1300 kalorii. Taki jadłospis dobrze sprawdzi się u wszystkich osób, które dotychczas nie odżywiały się zdrowo. Najczęściej pełni on funkcję diety startowej, która ma za zadanie poprawić metabolizm organizmu i przygotować go do regularnego spożywania posiłków. Po około 2 tygodniach, kaloryczność może zostać zwiększona do 1500 kalorii. Tego typu dieta sprawia, że organizm traci wodę podskórną, a metabolizm ulega poprawie. Osoby rozpoczynające regularne treningi wybrać powinny dietę zawierającą 1800 kalorii. Dobrze sprawdzi się ona u wszystkich tych, którzy 2 — 3 razy w tygodniu wykonują trening aerobowy, a na co dzień prowadzą siedzący tryb życia. Taka dieta standardowa skutecznie przyczynia się do spalania tłuszczu. Jeżeli chodzi natomiast o jadłospis 2000 kalorii, wybrać powinny go osoby, które realizują ściśle ustalony plan treningowy i ćwiczą regularnie od dłuższego czasu.

Poza dietą standardową, w ofercie cateringów dietetycznych znaleźć można również jadłospisy dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Zalicza się do nich między innymi jadłospis bezglutenowy czy autoimmunologiczny.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *