Czyszczenie wykładzin dywanowych

office-2616705_1280

Obecnie na rynku jest wiele firm jak również osób prywatnych zajmujących się czyszczeniem wykładzin czy dywanów. Każda osoba posiadająca dywan czy wykładzinę powinna pomyśleć o jego profesjonalnym wyczyszczeniu chociaż raz do roku. Takie odświeżanie pozwala na całkowite pozbycie się roztocz, bakterii czy plam.

Oczywiście możemy samemu próbować wyszorować dywan, jednak profesjonalne osoby zrobią to lepiej a czyszczona wykładzina po takim praniu wygląda jak nowa. Oprócz dywanów czy wykładzin możemy poprosić o wypranie łóżka, poduszek czy innych materiałowych przedmiotów. Osoba zajmująca się praniem dywanów doskonale wie jakie ma wybrać płyny i z jaką temperaturą ma prać, aby nie zrobić żadnych szkód. Jeżeli zdecydujemy się na np. na pranie łóżka musimy być przygotowani, że na pewno w tym samym dniu nie wyschnie i będziemy musieli poszukać innego miejsca do spania. W każdym mieście znajdziemy wiele firm zajmujących się tego typu usługami jednak sprawdzimy jak wygląda to cenowo w stolicy naszego kraju. Czyszczenie wykładzin dywanowych w Warszawie ma bardzo sporo ofert, które zamieszczone są na stronach internetowych czy w gazetach. Osoby zainteresowane dzwonią do wybranej firmy i umawiają się na dogodny termin. Koszty związane z czyszczeniem są różne, wszystko zależy od tego co chcemy wyczyścić. Zazwyczaj płacimy za metr kwadratowy wyczyszczonej powierzchni. Niektóre firmy posiadają odplamianie wliczone w cenę usługi. Oprócz podstawowego prania można skorzystać z usuwania sierści, nieprzyjemnych zapachów czy dezynfekcji.

Koszt czyszczenia

Cena wyczyszczenia wykładziny to koszt do około 20 zł za metr kwadratowy. Taniej kosztuje odplamianie czy usuwanie sierści bo jest to koszt do około 6 zł za metr kwadratowy. Musimy jednak pamiętać, że oprócz kosztów związanych z czyszczeniem dywanu zapłacimy również za dojazd do klienta. Jak możemy się spodziewać, że im firma czyszcząca ma dłuższy dojazd tym więcej zapłacimy, dlatego warto jest wybrać ofertę w okolicy. Jeżeli jednak nie chcemy, aby czyszczenie zostało wykonane w domu czy innym pomieszczeniu, możemy samemu zawieźć przeznaczoną do wyprania wykładzinę, ponieważ wiele firm w Warszawie ma taką opcję w swojej ofercie.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *