Czy warto kupić zestaw do kuchni?

Młode polskie małżeństwa stoją często na początku swojej przygody z problemem optymalizacji wydatkowania kosztów związanych z urządzeniem mieszkania. Żyjemy w czasach, gdzie liczy się każda przysłowiowa “złotówka” więc przemyślany sposób wydatkowania pieniędzy jak najbardziej ma sens.

Rola kuchni w domu i mieszkaniu

Kuchnia to bez wątpienia miejsce wyjątkowe pod każdym względem. Miejsce, które codziennie odwiedzamy po kilka razy. Rano spożywając śniadanie, po południu zaś obiad i kolację. Soboty i niedziele w kuchni również są pracowite. W kulturze i podejściu do życia Polaków wciąż bowiem nauczeni jesteśmy gotować praktycznie codziennie, choć trzeba dodać, że w większym miastach te nawyki zmieniają się w zawrotnym tempie.

Kuchnia to jednak nie tylko wnętrze w którym spędzamy czas przy posiłkach. Jej rola nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tego. To miejsce w którym często rozmawiamy i spędzamy wspólne chwile z rodziną. Wspólne o tyle, bo często potem każdy z nas rozchodzi się w swoją stronę – rodzice do salonu, zaś dzieci do pokojów młodzieżowych.

Meble to znak rozpoznawczy kuchni

Są dwie rzeczy, które w kuchni pełnią ważną rolę (nie wliczając w to gospodyni lub gospodarza). Mowa tutaj oczywiście o odpowiedniej jakości sprzęcie AGD zarówno tym mniejszym jak i większym jak i meblach, które ten sprzęt przechowują. Meble kuchenne oprócz funkcji magazynowej mają za zadanie pełnić także funkcję reprezentacyjną. Niezależnie czy zdecydujemy się na aranżację klasyczną czy bardziej nowoczesną pamiętajmy, że powinny być przede wszystkim solidne.

Jakie meble do kuchni?

Najprostszy podział mebli kuchennych obejmuje meble do kuchni na wymiar lub standardowe, które możemy kupić w każdym większym sklepie lub salonie. Meble na wymiar mają oczywiście tę wspaniałą zaletę, że możemy dokładnie je dopasować do przestrzeni, którą chcemy zaaranżować. Będą pasować perfekcyjnie i z pewnością podniosą wartość wizualną naszej kuchni. Meble na zamówienie to jednak spory wydatek i rozpatrując tutaj zakup dla młodego małżeństwa należy liczyć się z kosztem na poziomie 15-20 tys. zł co nie jest z pewnością małą kwotą.

Standardowe meble kuchenne to rozwiązanie prostsze i z pewnością tańsze. Dlaczego? Niezależnie od tego czy kupimy je w internetowym sklepie meblowym czy salonie naziemnym lub Ikei koszty będą zawsze niższe niż w przypadku mebli na zamówienie. Niższe koszty to jednak zawsze niższa jakość wykonania. Oczywiście to nie jest tak, że te meble rozsypią się po roku. Po prostu wykonane są z nieco słabszych komponentów takich jak płyty MDF, zamiast drewna. Na pierwszym etapie życia świeżego małżeństwa jest to jednak opcja wystarczająca.

Czy meble kuchenne można kupić tanio?

Wiemy już, że meble kuchenne na wymiar to wydatek rzędu 15-20 tys zł. Meble standardowe w standardzie Ikea to z kolei przedział 8-15 tys zł. Alternatywnym rozwiązaniem mogą okazać się zestawy mebli kuchennych. Zaraz, zaraz o co chodzi?

Zestawy mebli kuchennych to gotowe, modułowe rozwiązania w uniwersalnych rozmiarach, które kupujemy z tzw. “półki”. Mają podane określone rozmiary, które my musimy dopasować do rozmiarów kuchni. Są wykonane najczęściej z modułowych części składowych. Ich jakość nie jest najwyższa, ale są na tyle solidne, że powinny wytrzymać co najmniej kilka lat.

Gotowe zestawy mebli kuchennych to rozwiązanie, które świetnie sprawdzą się w opcji wynajmu mieszkania. Trudno, aby wynajmować mieszkanie np studentom czy osobom pracującym z kuchnią pod wymiar.  Koszt gotowego zestawu mebli kuchennych oscyluje od kwoty 1000, nawet do 5000 zł w zależności od wielkości zestawu i części składowych, które wchodzą w jego skład. Jest to opcja warta uwagi, jeżeli zależy nam by tanio i szybko doposażyć mieszkanie pod wynajem.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *