Czy przysługuje nam samochód zastępczy

car-1245780_1280

Jeśli samochód jest naprawiany przez ubezpieczyciela to należy nam się wtedy auto zastępcze. Nie każdy warsztat taki samochód nam wynajmie, bo go mogą nie mieć. W takiej sytuacji pomoże nam wypożyczalnia samochodów https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow/, która jest bardzo dobrze przygotowana. Zgłaszamy się do nich, bierzemy samochód i jeździmy nim do czasu aż nasz będzie naprawiony. Dla firmy ubezpieczeniowej priorytetem jest wtedy żeby jak najszybciej nam taki samochód dać. My możemy za darmo z niego korzystać, dlatego warto okazję wykorzystać. Po co mamy pożyczać od rodziny samochód skoro bierzemy go bezgotówkowo od wypożyczalni. Musimy sobie ułatwiać życie. Po coś przecież te wszystkie składki płacimy i teraz przyszła pora żeby część z nich odzyskać. 

Co jeśli mamy tylko ubezpieczenie OC

Oczywiście, jeśli mamy OC to nie można będzie naprawiać samochodu na koszt ubezpieczyciela. Chodzi o zwykłe naprawy, a nie te powypadkowe. W tym drugim przypadku musi być ktoś winny tego zdarzenia, ale to nie możemy być my. Jeśli ktoś inny doprowadził do wypadku i samochód idzie do naprawy to z jego OC otrzymamy tuw samochód zastępczy z oc za darmo. Może to być czas, kiedy samochód jest naprawiany, ale może być również czas, kiedy czekamy aż rzeczoznawca przyjedzie i oszacuje straty. Jeśli samochód nie nadaje się do jazdy to otrzymamy za niego pieniądze i wtedy taki samochód trzeba będzie zwrócić. 

Wypełnianie formularza zgłoszenia

Wszystko odbywa się zdalnie. Wpisujemy w formularzu zgłoszeniowym swoje dane jak imię, nazwisko to, jakim poruszamy się samochodem. Opisujemy również gdzie się teraz znajdujemy. Podajemy również, w jakiej firmie ubezpieczony jest sprawca. Można to zrobić przez Internet, ale jeśli nie mamy do tego głowy to można bezpośrednio zadzwonić do firmy, która nam taki samochód dostarczy. Nie ma problemów żeby takie auto było dostarczone w miejsce gdzie doszło do wypadku. W ten sposób można od razu wrócić do swoich prac bez żadnej straty cennego czasu.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *