Co to jest botox

Już dziś możesz zmienić siebie. Nie potrzebujesz do tego milionów na koncie i popularności. Nie wmawiaj sobie, że tylko celebryci mogą być piękni i młodzi. Pozwól sobie na odrobinę luksusu. Botox Kraków dostępny dla wszystkich. Likwidacja zmarszczek, efekt odmłodzenia nawet o kilka lat.

Botox jest małoinwazyjną metodą stosowaną początkowo w medycynie, głównie w neurologii i okulistyce. Stosowano go w przypadku chorób, takich jak porażenie mózgowe czy udar mózgu. Jego właściwości przeciwzmarszczkowe odnotowano przy okazji leczenia innych przypadłości. U pacjentki leczonej na oczy, zaobserwowano znaczne wygładzenie zmarszczek na twarzy. Opracowanie odpowiednich dawek i sposobu wstrzykiwania preparatu pozwoliło na szersze zastosowanie tego specyfiku w zakresie dermatologii estetycznej. Na świecie pierwsze zabiegi z zastosowaniem botoxu zaczęto wykonywać już pod koniec lat 80., jednakże w Polsce nastąpiło to dopiero dekadę później.

Powodem powstawania zmarszczek jest nadmierna aktywność mięśni. Efekt działania botoxu utrzymuje się na ogół przez minimum 6 miesięcy, niekiedy jego działanie obserwuje się nawet do 10 miesięcy po zabiegu. Zmarszczki mimiczne powstają na skutek wyrażania emocji, takich jak zdziwienie, śmiech czy złość. W młodym wieku jędrna i sprężysta skóra pozwala na szybką regenerację i zapobiega tworzeniu się zmarszczek .Wraz z wiekiem podtrzymujące skórę włókna kolagenowe są mniej elastyczne, na skutek czego zmarszczki się pogłębiają.

Stosowanie botoxu jest szeroko rozpowszechnione w świecie gwiazd i celebrytów. Regularnie stosuję go tak popularne osoby, jak Cindy Crawford, Nicole Kidman, Victoria (ale też David) Beckhamowie czy Demi Moore. Nikt nie zaprzeczy, że są to osoby, które mimo swojego wieku, wciąż prezentują się fantastycznie. Zobacz więcej na botox kraków

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *