Blachodachówka modułowa – zalety i zastosowanie

architecture-3337993_1280

Gdy myślimy o idealnym pokryciu na dach, blachodachówka wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Jednak czy wiesz, jakie są rodzaje blachodachówek? I który będzie najlepszy na Twój dach? W tym artykule bliżej poznasz blachodachówkę modułową, która wyróżnia się na tle innych prostotą i łatwością w montażu. Oczywiście to nie wszystkie jej zalety.

Blachodachówka modułowa – opis pokrycia

Blachodachówka modułowa jest bardzo odpornym pokryciem na dach, które nie obciąża więźby i nadaje się na budynki w różnym stylu architektonicznym. Kolejna rzecz, która przemawia na korzyść poszycia tego typu to jej wielkość.

Są to małe moduły, które  łatwo możemy przewieść od producenta na plac budowy. Co jeszcze sprawa, że blachodachówka modułowa wygrywa? Dlaczego musisz ją mieć?

Blachodachówka modułowa – zalety

Jej niekwestionowaną zaletą jest jeszcze łatwość montażu i sposób obliczania potrzebnych wymiarów blachy. O czym mowa? Nie musimy solidnie dokonywać obliczeń i martwić się, że nie da rady przyciąć blachy modułowej.

Jest wykonana w taki sposób, że można dowolnie ją wymiarować, i co ważne nadaje się na pokrycia dachowe o różnych kącie nachylenia. Producent blachodachówki posiada również bardzo szeroki wybór kolorów i fasad, więc na pewno znajdziesz taki, który będzie w pełni odpowiadał wszystkim Twoim potrzebom.

Pamiętajmy jednak, że przed finalnym zakupem, warto dokładnie poznać opinie o producencie i zatrudnić fachowego dekarza, który wykona dla nas pokrycie dachowe za pomocą blachodachówki modułowej.

Pokrycia dachowe z blachy

Może się jednak okazać, że blachodachówka modułowa nie nada się na nasz dom z różnych powodów. Często jest też tak, że budżet, jaki zostanie nam na wykończenie lokalu, nie do końca pozwala na większe wydatki i szukamy ekonomicznych rozwiązań.

Takim właśnie wyjściem jest blacha trapezowa, która dorównuje – a według wielu opinii nawet przewyższa – jakością blachodachówkę. Jej cena także jest korzystna, a wybór kolorów szeroki, więc z powodzeniem możemy postawić na ten rodzaj ekonomicznego poszycia na dach naszego domu.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *