Blachodachówka – idealna alternatywa dla dachówki

roof-truss-3339206_1280

Dachówki ceramiczne jeszcze kilkanaście lat temu, grały pierwsze skrzypce, jeżeli chodzi o wybór trwałego pokrycia dachowego. Jednak teraz, gdy rynek budowlany non stop idzie do przodu i odkrywa nowe, innowacyjne rozwiązania, dachówki zostają wyparte przez blachodachówki. Dlaczego te drugie zyskują na popularności? Co sprawia, że blachodachówka wiedzie prym wśród pokryć dachowych? Odpowiedzi na te pytania, zdradzimy w tym artykule.

Dachówka vs. blachodachówka – pierwsze starcie

Wady dachówki z pewnością przykrywają jej zalety, ponieważ są poważne. Przede wszystkim dachówka jest bardzo ciężkim pokryciem dachowym, dlatego nie nada się na każdym dom. Aby położyć dachówkę na dachu, musielibyśmy już na etapie projektu domu, uwzględnić porządną konstrukcję więźby, która byłaby w stanie utrzymać ciężar dachówki. Poza tym dachówka już w czasie produkcji może ulec wielu usterkom, które wychodzą na światło dzienne dopiero w czasie jej montażu. Podsumowując, dachówka odchodzi w zapomnienie ze względu na wiele swoich wad, które blachodachówka szybko wypiera swoimi niepodważalnymi zaletami.

Blachodachówka – królowa na dachu

Blachodachówka jest tak doskonałym pokryciem dachowym, że praktycznie wszędzie znajdzie swoje zastosowanie jeśli chodzi o zadaszenie domu lub innego budynku. Klienci widząc blachodachówkę od razu decydują się właśnie na ten typ poszycia. Leży na dobrej półce cenowej, cechuje ją bardzo wysoka jakość oraz piękny design. Dzięki temu można zamontować ją na domach, których styl jest nowoczesny lub tradycyjny. Z kolei szeroki wybór rodzajów blachodachówki, powoduje jej popularność nawet pośród osób, konserwujących zabytki historyczne, ponieważ najlepsza do tego celu jest właśnie blachodachówka karpiówka.

Najlepsze materiały na dach 2019

Nie sposób nie wspomnieć, że blachodachówka to niejedyny popularny i przy okazji, dobry jakościowo materiał na zadaszenie. Tuż obok niego, na liście najlepszych materiałów na pokrycia dachowe, plasuje się także blacha trapezowa. Co ona ma do powiedzenia? Przede wszystkim, wyróżnia ją ponadprzeciętna trwałość, odporność na korozję i inne uszkodzenia mechaniczne oraz cena! To, ile kosztuje blacha trapezowa, absolutnie nie oddaje jej jakości. Jest tania, a klasa substratów, z których ją wyprodukowano, wysoka.

0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *